Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi idő alatt kezd megfagyn...

Mennyi idő alatt kezd megfagyni a víz, az 1"-os locsoló tömlőben, -6 foknál (kb. )?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy elindítanám a szivattyút 1 óránként, 15 perc időtartamra (mert így akarom védeni a kertet a reggeli fagyok ellen). Vajon ez elég ahhoz, hogy ne fagyjon meg a víz a tömlőben?

Esetleg más ötlet, vélemény?



2012. ápr. 7. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy sima tömlő nem megy tönkre attól, ha belefagy a víz. A szivattyú igen, de azt meg le kell takarni.


Fél óránként 1 perc is elég.

2012. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csibexke válasza:
de ha tutira akarsz menni akkor inkább ürited a rendszert,bár szerintem tartós fagyok nem lesznek már
2012. ápr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesznek -1, -2 foknál keményebb fagyok és az is inkább csak a talajon a hajnali órákban. Fél óra alatt még nagyon valószínű, hogy nem fog keményre fagyni. Egy óra alatt nem tudom... talán akkor sem.
2012. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékot!

Végeredmény: kedd hajnalban -10 fok volt nálunk.

Már este 22 órakor elindítottam a szivattyút, és folyamatosan locsoltam a szóróval, így nem tudott belefagyni a tömlőbe.

2012. ápr. 13. 03:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor jó.

Nálunk is volt -2, -3 fok 2m-en is. Sajnos ezt nem lehetett előre látni. Éghajlati szempontból nem volt valószínű, hogy még ilyen kemény fagyok lesznek, de hát szélsőségekre sem nulla az esély, előfordulhatnak.

Örülök, hogy végül nem fagyott bele. :)

2012. ápr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!