Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan, milyen időnként kell...

Hogyan, milyen időnként kell a rózsákat locsolni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 07:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy tearózsák, és futórózsák.
2012. júl. 6. 07:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán Bálint gazda írta valahol, hogy inkább ritkábban de akkor alaposan öntözzük meg, mint minden nap és csak egy kicsit.

Ugyanis ha csak odavetsz a egy nagy rózsa tövébe pár deci vizet, akkor az nem jut le a gyökerekig, főleg ha eleve száraz a talaj, és főleg ilyen kánikulában, mint ami most van. Úgyhogy nem baj, ha szomjazik néha, csak amikor megöntözöd, akkor önts rá annyit, hogy jól átázzon a talaj, és lejusson.

Ennek elősegítésére nem árt néha megkapálni a tő körül, hogy puha legyen a föld. Tanácsos fűkaszálékot vagy háncsot szórni a tövébe, hogy öntözés után ne száradjon ki újra olyan hamar. Sőt, ha fűkaszálékot raksz oda, az jó is, mert az abból a talajba jutó tápanyagok hasznosak a rózsának.


Az is fontos amúgy, hogy ne álljon vízben folyamatosan a rózsa gyökere, mert azt nem jól tűri.

Én úgy hetente szoktam vödörnyi vizeket önteni egy-egy tőre, de ilyen melegben ennél gyakrabban, 2-3 naponta.

2012. júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod, sokat segítettél!!
2012. júl. 6. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!