Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv! Anyummal és unokatesómmal...

Ateszhonvéd kérdése:

Üdv! Anyummal és unokatesómmal szeretnénk építeni egy kerti tavat, és hazai halfajokat szeretnénk betelepíteni a tóba, mit ajánlanátok és milyen felszerelést hozzájuk? Pl víztisztítók, csobogók stb. Vagy pedig természetesen megújuló legyen?

Figyelt kérdés

2013. márc. 15. 13:22
1 2
 11/20 dirtboy ***** válasza:

ne haragudj hogy ezt mondom de igazából te egy nagyon lusta embernek tűnsz.

azért nincs halad mert pár évente 1 napot rá kéne szánni és kilapátolni az iszapot,inkább nézed az üres tavat.

szerintem ez nagyon gáz.

nekem 194cm mély a víz.

van benne vagy 100-120db hal,mire ezek termelnek 30cm iszapot az aljára eltelik vagy 10év.

egyébként ilyen sűrű de folyékony cucc szokott az alján lenni,szóval csak leszívatod a vizet kevesebbre,kihalászod a halakat aztán felkavarod a vizet bele raksz egy szennyvíz szivattyút és ki is szívja az iszapot a vízzel együtt.

így még lapátolnod sem kell.

igazán nem nagy dolog pár évente ezt megcsinálni bár a te dolgod.

2013. márc. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Így van, ez plusz gond. A szomszéd macskáit is vonzza, körbekeríteni egy tavat maximum egy kisgyerek miatt tennék meg, különben meg elveszti tavi mivoltát. Persze az iszap kitűnő trágya fűnek meg mindennek én mégis attól tartok, hogy az én 2 köbméteres kis tavacskámban nem bírná lenyomni a biológiai egyensúly a halakat. Egy 5-10 köbméteres tóban már más a helyzet.
2013. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Egy tó a biológiai egyensúly miatt az igazi, nem attól, hogy évente kipucolja az ember. Akkor ott valami nem jól működik a szűrők ellenére.
2013. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 dirtboy ***** válasza:

ja hogy két köbméteres.

hát ez elég fontos információ és kihagytad,így persze azért más a helyzet kicsit.

nekem úgy 21-23köbméter lehet,ez sem nagy de azért nem is kicsi.

nálad nehézkes lenne beállítani az egyensúlyt ha hal is van az is igaz.

nálam sincs szűrő,csak növények vannak elég tiszta a víz szerintem.

[link]


/Egy tó a biológiai egyensúly miatt az igazi, nem attól, hogy évente kipucolja az ember./

ezt a mondatodat nem értem.

az iszap miatt kell kipucolni a tavat nem azért mert a biológiai egyensúly nem állt be.

az egyensúly nem jelenti azt hogy nem kell soha foglalkozni a tóval,ha beállt az egyensúly akkor is halmozódik fel az alján üledék amit el kell majd pár évente tüntetni.

2013. márc. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Így van. A kérdező a halakra kérdezett rá. Nekem úgy tűnt mindenképp szeretne halat, vagyis majdhogy nem azért szeretne tavat, mert szereti a halakat, nem azért mert hamár van tava, akkor legyen benne hal is. Utóbbi esetnél lebeszélném, előbbinél felhívtam a figyelmét a nehézségekre, pl. takarítás, betegségek, permetezési problémák, rossz szomszéd stb. Ha 5 köbméternél nagyobb a tava, akkor talán megússza a pucolást évente ha megelégszik 4-5 kiló hallal.
2013. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kerti tavakról megy vita.De mekkorához kellene itt tanácsot adni ,arról nem szól a kérdés .teljesen más egy kis tó gondozása 1.5m3 vizzel,mint egy 25-30m3 eresé .

Honnan kapja a víz után pótlást .A nagyot a természet

gondozza e.A kicsinél ez nem megoldás .Ott igenis ki kell merni az utólsó szemig mindent.Kb 20 éve van kerti tavunk

Az 50n2 méteres kertbe nem lehetett halas tavat épiteni.

Csak 1.5m3 víz van benn,1m mély.Ennek ellenére minden hal

végig éli a telet az alján .Egy kis szökőkut van a közepén

hogy frissítse a vizet. Nyári erős napsütésben árnyékoljuk .Rakhatnék bele fertőtlenítőt ,hogy tiszta maradjon a vize,de jó látni mikor este jönnek a halak vacsorázni .

2013. márc. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Tisztítottam már tavat,úgy hogy tisztában vagyok a fáradalmakkal.Ha tudtok még egyéb tanácsokat adni, azt megköszönném.
2013. márc. 16. 20:49
 18/20 dirtboy ***** válasza:
kérdezz és akkor biztosan tudok mondani valamit.
2013. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem most menj fel az akvarista.hu-ra és olvasd el a szűrésről szóló, ingyenesen letölthető e-könyvet. Kicsi tó nem fog öntisztulni. Viszont alap esetben a nagytakarításokat, 100%-os vízcseréket is kerülni kell, mert a paraméterek gyors változása sokkolhatja a halakat. Ehelyett rendszeres kéne cserélni a víz egy részét. Mindemellett növényekre szükség van, az oxigenizáló és nitrogénbontó hatásuk mellett a halaknak búvóhelyet nyújtanak.


A hazai halakat én is meggondolnám; sajnos nagyon nem látványosak és eléggé helyigényesek. Hasonló okokból a koiról is lebeszélnélek: eszméletlen szépek, nagyon látványosak, csak épp 90centisre megnőnek. Ha van helyed meg a költségvetésed is engedi a nagy tavat, az más kérdés :D


Amire még ügyelni kéne az a "vadállat"-védelem: egy jobb ízlésű macska mindig a kedvenc halaidat fogja ki. Ahol gázlómadár-probléma van, ott általában a hirtelen mélyülő tómeder a megoldás, hogy ne tudjanak "belegázolni" a tóba.


Nekem egy kb 1.5m3-es tavacskám van, a legmélyebb része 120 cm körül van. A teraszosan mélyülő meder kedvez a halak szaporodásának, na meg a macskák halászási szokásainak is. Amit ma másképp csinálnék:

* Gyorsabban mélyülő tómeder a macskák ellen. (Így a házi tigrisek simán belemennek térdig és úgy várják az áldozatukat)

* Legalább 1m3-rel nagyobb tó. Jobban belegondolva, elbírta volna a kert.

Egyébként egy kis csapatnyi közönséges aranyhal lakik a tavamban. Az aranyhalak sem kicsik: 30cm a várható méretük és jó helyen 20 évig is elélnek ;)

2013. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 dirtboy ***** válasza:

ma 21:12

subunkint miért raksz bele?

azok sem nőnek nagyra és nagyon szépek,látványosak.

2013. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!