Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van aki egyáltalán nem permete...

Van aki egyáltalán nem permetezi a gyümölcsfákat semmivel sem?

Figyelt kérdés
Barackfát tafrina ellen például? Mennyire élik túl a fák?
2013. ápr. 27. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Sőt, most vettünk elhagyott gyümölcsöst, ahol kb 10-20 éve ember nem járt, és mégis élnek a fák. Mondjuk a barack pont nem volt csak 1-2, de a cserkó, szilva, alma, körte az vidáman elvan. Amúgy se permetezünk semmit, túlélő rendszerben működik a dolog, és igazábaól nincs nagy pusztulás.
2013. ápr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én se szoktam permetezni...
2013. ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A régi fajtákat nem is kellett,talán ma sem kell .

De,az uj nemesitésűeket bizony kell.Nincs meg bennük az az

ellenálló képesség,mit a régi fajtákban .

A trafina meg nagyon függ az időjárástól .

Hűvös, esős időben ,szinte menthetetlenek a fák .

2013. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem permetezek. Mondjuk, a hatalmas területemnek hála, van helyem egymástól jelentős távolságra elhelyezni a fákat, így kevésbé vannak kitéve a fertőzésnek.
2013. ápr. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Annyiban érdekes a dolog, hogy míg nektek van mondjuk 1000 db fátok nekem van 18 db. Ha kettő nektarin fám kipusztul akkor megint kell legalább 3-4 év mire a következő elkezd teremni. Én sem vagyok híve a permetezésnek, a vegyszereknek, de sajnálom ha kipusztul egy növényem. Bár eddig is mikor permetezve volt akkor is elkapták a tafrinát. Sok fából pár kipusztul az nem annyira észrevehető.


Michelini és a nektarin mennyire ellenállóak, ha egyáltalán nem permetezném őket? Ezeket szokta elkapni nagyon.


Mit tudok tenni? És nagyon sok nálam a tetű, meg a hernyó nyáron. :(

2013. ápr. 30. 20:30
 6/6 szabóméhészet ***** válasza:

1986 óta méhészkedek,azóta a kertünkben betiltottam mindenféle permetezést,mert a permetezés végülis az emberre is rendkivűl káros,veszélyes.az az alma amiben kukac van biztos nem betegit meg,de az amit permeteztek életveszélyes lehet.

A fák mellett a szőlő sincs permetezve és köszöni jól van.A kényes fajták kipusztultak azóta a kertből,de az otello és hasonló ellenálló fajták nagyon jól vannak.Szóval működött a természetes szelekció.

A szomszédom se permetez,meg akit tudok rábeszélek hogy ne mérgezze a környezetét.

2013. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!