Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényt lenne célszerű...

Milyen növényt lenne célszerű ültetni a kerítés mellé, hogy ne lásson át a szomszéd?

Figyelt kérdés
A telkünk hátsó részén van a kert, de sajnos nagyon nyitott. Mind a három szomszédnak drótháló kerítése van, így ha kimegyek a kertbe simán átlátok a szomszédba és néha jó lenne egy kis nyugalom, nem mindig azt látni, hogy a szomszéd mit csinál és állandóan jópofizni. Nem túl drágán szeretnék valami megoldást, ami eltakarna valamennyire. A készen kapható fa kerítéselemek nagyon drágák, ezért növényre gondoltam. De abból is olyan lenne jó ami gyorsan megnőne kb 2 méteresre, viszont nem kell túl sűrűn metszeni. A csodasövényről hallottam, de állítólag nagyon gyakran kell vágni. Tudna valaki ajánlani valami jó megoldást?

2013. máj. 7. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Csicsóka eléggé jól nő, magas, és lehet sűrűn is ültetni.


Nagyanyám viszont vadszőlőt vetett be erre a célra, az bár nem túl gyors, de az egy év alatt olyan sűrű lett, hogy a kerítést lehetetlen megtalálni már - és gondozni sem kell egyáltalán :)

2013. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

A csicsóka nem rossz és utána meg is tudjátok enni,de nagyon szaporodik szóval ha amellett döntesz erre figyelni kell. Nekünk csodasövényünk van és tényleg nagyon nől és tényles sokat kell megszegetni főleg az elején,hogy sűrű legyen így az első pár évbe sokat ne várjál tőle. Én a kerítést tövébe ciprust ültettem tavaly,gondoltam azok a kicsi bokrok jól fognak mutatni mert állítólag ilyen max 1 méter magasra nőnek,de 170-180 magasra nőttek szóval még nálam is magasabbra és a kerítésen se ki se be nem lehetett látni,mondjuk van a gömbös és piramis alakú és gondolom a gömbös az ami kicsike marad nekünk meg a piramis alakú van. Szép zöldek majd nyár vége felé elkezdenek lilás piros színbe pompázni és nagyon szépek,majd kiszáradnak.Miután teljesen elszáradtak kihúzgáltam őket,hogy azért olyan csúnya ne legyen és persze a magok is szépen kipotyogjanak belőle,most kész rengeteg lett azon a részen így ritkítok belőlük,jelenleg 10 centi magasságúak,de júniusba ide már senki nem fog belátni :) Egyébként nem locsoltam őket soha,ha eső volt kaptak vizet és még se volt gond.Ez is terjed azért mert a magokat nem messzire,de viszi a szél és volt amelyik a ház tövébe nőtt ahol inkább homokos a talaj és a cserép,eresz miatt még vizet se kapott csak ha vihar volt és a szél oda fújta és így is nagyon szép lett.

[link]

2013. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tujából is lehet szép sövényt csinálni, de nem olcsó.
2013. máj. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk skyraket nevű tujából lett sor ültetve. Gyorsan növő fajta, és keskeny, sudár marad később is. 50 cm-es tujáknak egy év kellett hogy beálljanak, de aztán 3 évvel később már nem lehetett átlátni a soron.


Egynyári dolog (mint pl. a csicsóka) jó lehet még a ricinus, kb. 2-3 méter magasra nő meg, és irdatlan nagy leveleket növeszt (mint egy nagyobb lavór). A szárából később kerítést is csinálhatsz, ha lekezeled valami lazúrral, akkor egész tartós tud lenni.

2013. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a teljes É-i oldal mogyoróbokorral van takarva. Elöl a háznál kerítés mellett, hátul kerítés helyett. Ötméteresre megnő pár év alatt, gondozást nem igényel, és még a termését (magját) is felasználhatod. Többfélét ültess, vagy vessél, hogy a megporzás jó legyen.
2013. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!