Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy véditek meg a hasznos...

Hogy véditek meg a hasznos kerti növényeiteket a tyúktól, kutyától, macskától?

Figyelt kérdés

Ti hogy óvjátok meg a kertetek e három "kártevőtől"? :)

Macska ugye minden frissen ásott vagy kapált földre rájár és bárhová be tud jutni (enyimek pl. a függőleges betonoszlopokon is közlekednek); a tyúk mindent megcsipked, ha ízlik neki, le is legeli; a kutyát meg nem kell bemutatni, az semmire sincs tekintettel.

Magaságyást láttam eddig egyedül jó megoldásnak, de arra nincs most időm. Csirkehálós megoldás is jó, de az ronda. Próbáltam az ágyásokat körbekeríteni X-alakba rakott fakerítéssel, még eddig ez a legjobb, kivéve, hogy kismacska minden lukon átfér. Mind szabadon van, és ezen nem is akarok változtatni. Nagyon kíváncsi vagyok, kinek mi vált be, minden hasznos ötletért előre is kösz!



2013. jún. 24. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem változtatsz, akkor így jártál! Így jársz!
2013. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Vagy állatok, vagy kert! Tudod te a megoldást! Én a kertet választanám!
2013. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam elvannak keritve tyúkok.A kutyák még a tyúkoktól is

veteményes kert mellett. A kutyák miatt a macska a környékre sem merészkedik .

2013. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam a kert vége veteményes, az eleje díszkert. Ott lehet kutya, macska. A csirke meg legyen csak az ólban, a díszkertbe nem illik, telerakja a teraszt, járdát stb, a veteményesben meg tudjuk mi a helyezet. Hasonló módon, csak vízszintesen: [link]
2013. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Leghülyébb ötletnek tartom mikor a tyúk, kutya macska szabadon van a kertben. Tyúkokat el lehet keríteni, meg a kutyát is, max a macskával nem tudsz mit kezdeni, de az a legkisebb gond.
2013. jún. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

"Mind szabadon van, és ezen nem is akarok változtatni."


Tipikus esete annak, amikor valaki káposztát akar termeszteni, és kecskét tenyészteni. Mindezt ugyanazon helyen és időben. Aztán csodálkozik, hogy miért nem működik a dolog...


Egyébként pedig az, hogy a növényeidet vagy az állataidat keríted el, végeredményben tökugyanaz, csak az elkerített rész alapterületében van a különbség ;-)

2013. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nekünk van macskánk és kertünk is, de még nem sikerült megvédeni a macskánkat a kerttől. Csak annyit tudsz tenni, hogy amikor látod, hogy a macska a kert közelébe megy akkor elzavarod.
2013. jún. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"de még nem sikerült megvédeni a macskánkat a kerttől"

A kert megtámadja a macskáját, vagy terrorizálja?

Ennek most vége, ha megrendeli a kapa 2000-ret, ami megvédi macskáját a vérengző hektáros kertektől!Csak kapálja meg, és már nem fogja bántani a macskát.

2013. jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
tyúkot elkeríteni, kutyát megnevelni, a macskákhoz meg nem értek.
2013. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi. És elnézést. Direkt írtam, h ez így marad: tyúk marad szabadon. Gondoltam világos, hogy ilyen válaszok nem érdekelnek, mivel a bezárást, elkerítést és hasonlókat én is ismerem. Úghyogy minden itteni válasz haszontalan.

Sőt. Ennél már én is többet tudok: a magaságyásba pl nem mászik fel a kutya. Ha egy 15-20 centis csirkehálót, vagy bármi hasonlót, ami hegyes körbehúzol rajta felül és kicsit kifele hajlítod, a macskának se lesz kedve felugrálni, a madaraknak se.

Egyébként azért vannak szabadon, mert így negyed (de lehet, h tized) annyi mag kell nekik, mint ha bezárnám őket és kedvükre kapirgálhatnak (amugy van elkerített részük, ahova bezárhatók).

2013. júl. 4. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!