Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mihez kezdjek egy 600nm-es...

Mihez kezdjek egy 600nm-es kerttel, nulla tudással, és alig pár ezer forintból?

Figyelt kérdés

A szomszéd meg akarja venni, de én nem szívesen adnám el, inkább kezdenék vele valamit, ami pénzt hozhat...

25 éves vagyok, nem riadok vissza a munkától, ha van benne haszon akkor főleg :D



2014. febr. 16. 21:15
 1/10 gömbicica ***** válasza:
35%

irj privátban elérhetőséget, és küldöok Neked egy táblázatot, amiben nagyon jól fel van tüntetve, hogy ha ügyes vagy mi mindent megtudsz termelni.

társitások is fontosak. sőt! még a tájolásra is figyelni kell, hogy ez ember hova mit ültet.

figyu!!! megtaláltam:


ird be gugliba!!!!


130 NÉGYZETMÉTERES VETEMÉNYES TERVE négytagú család ..


pdf-ben megvan. nagyon jó a leirás. nem kell hozzá tudás. jó munkát!!! jön a tavasz jobb, amit Te megtermelsz. biztosan lesz olyan is, aki szivesen megvenné Tőled a felesleget!!!! Hajrá. sok sikert.


[link]

2014. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

hagyd a veteményest...


bóvlik a vetőmagok, savas az eső, és csomó más nyavaja is van, de leginkább az hogy tényleg nem kapsz normális vetőmagokat, se palántát.


vagy beveted az egészet fűvel és tartasz rajta kecskét, vagy felhúzol egy fóliaházat, és virágokat termelsz amit eladsz virágosoknak.

2014. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Komoly haszon ra ne számíts, még akkor sem, ha jó lesz az időjárás. Legfeljebb néha lesz valamiből fölösleged. De nagyon sokat kell dolgoznod a kertben, hogy egyáltalán legyen termésed.

Ha felszámolod a vetőmagot, a vegyszereket,az öntözéshez szükséges vízdíjat, a munkád, akkor csak annyi a hasznod, hogy tudod mit eszel. De lehet, hogy drágább lesz, mintha a boltban vennéd meg. Sajnos, ez a tapasztalatom.

2014. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a tapasztalatom, hogy hobbiból, munka mellett el lehet látni egy 150 nm-es veteményest, de egy 600nm-est már 2 ember kell, hogy szinte egész nap buzerálja. Különben ellepi a gaz, nem lesz bőséges az öntözés.


Az első által linkelt dolog érdekes kis hobbista dolog, de feltehetőleg olyan készítette, aki még sosem veteményezett, nem ismeri a helykihasználást és a vetésforgót és az előveteményezést a hangzatos növénytársításon kívül. Vannak hidegtűrő, korán vethető növények és vannak fagyérzékenyek, amiket gyakran a rövid tenyészidejű hidegtűrők után vetünk/ültetünk, így egy évben egy terület akár 2x-3x is hoz valami termést. példa:III.1. korai borsó, V.15. uborka, IX.1. hónapos retek.

2014. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sztem lehet, h inkább eladom a szomszédnak. Mennyit ér egy ilyen telek?
2014. febr. 16. 21:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A XII. kerületben cirka 80 milát, Borsodban 60 ezret.
2014. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Békéscsabai vagyok.
2014. febr. 17. 08:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a helyi ingatlanirodákban van erre valami kalkulációs táblázat. Nem mindegy, hogy a város melyik részén vagy csak külterület, van-e valamilyen közmű legalább az utcában, milyen az út burkolata stb.
2014. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Amikor tavaly Békéscsabán dolgoztam, az Andrássy úton a Szultán pékség mellett volt egy ingatlanos.
2014. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha nem is mindent de a konyhára nagyon sok mindent meg tudsz termeszteni amit már nem kell kifizetni..:)

répa, paradicsom, paprika, krumpli, bab, főzni való kukorica, káposzta, retek.. stb. :)

2014. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!