Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a leghatékonyabb gyomirtó?

Melyik a leghatékonyabb gyomirtó?

Figyelt kérdés

Van egy óriási telkünk, amit eladni nem tudunk, viszont állandóan vágni kell a füvet (gazt), szóval örök teher nekünk.


Létezik olyan gyomirtó szer, amivel akár egy egész nyárra megoldódhatna ez a probléma és nem kéne 2 havonta két napot fűnyírózni?



2014. ápr. 24. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. A gyomirtó a kikelt növények levelein keresztül szívódik fel, a földben lévő magokra hatástalan, amit meg úgyis folyamatosan hozni fog a szél. Gyomírtózás után pár nap múlva már kelnek is ki az új gyomok. Talán ha gázolajjal megöntöd a földet, vagy sóval alaposan beszórod, de ez meg baromság. Inkább vessél bele valami zöldséget, amiből még profitálhatsz is.
2014. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy ültesd tele fenyővel, ha megnő, akkor nem lesz gyomod.
2014. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azért reménykedtem, hátha van megoldás.
2014. ápr. 24. 13:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jobban járnál ha évente 3x bekapálnád géppel. Előbb-utóbb lecsökken a gaz és a fű, de megszűnni sosem fog a madarak, szél stb. miatt.
2014. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Hogy lehet valaki ennyire tehetetlen...
2014. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van preemergens és posztemergens gyomirtó.


A posztemergens gyomirtó levélen keresztül szívódik fel ebből van totális glialka, medalon stb csak a kikelt gazat irtja, 2-3 hetente ismételni kell.


Van preemergens az a talajban hat, nem kell ki a gaz, van olyan ami mindkettőt tudja, de drágábbak lényegesen és java részt szelektívek, egyszikű vagy kétszikű gazat irtják az ellentétes szikű kultúrnövényt nem bántják.


Rengeteg márka van, gazdaboltban érdeklődj, elég sok engedély köteles.


Tehát preemergens egyszikű, kétszikű, gyomirtó jó erre a célra.


Példa sencor, mistral, pre..+ posz.. levélen és talajban is kétszikű gazra.


stomp, pendigán stb egyszikű preemergens gyomirtók.


De legegyszerűbb ha bemész a gazdaboltba.


"pre..és posz.. gyomirtót szeretnék egyszikű kétszikű gazra"


Annyi, hogy sokkal drágább, más a kiszerelés és a dózis, 1dl sencor 1000m2 3000ft körül van, burgonyában 1, néha 2 premetezéssel megoldja, hogy ne legyen kétszikű gaz egész szezonban.

2014. ápr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget!
2014. ápr. 25. 11:20
 8/9 anonim válasza:
hasonló csónakban evezek! de nekem a kapazin nevű gyomírtó teljesen bevált! (agrármérnök vagyok,nem kell visszakommentelni a hatóanyagtartalmat,felhasználási időt,stb..) szóval én nagy dózisban kevertem háti permetezőbe és kétszer is átmentem a telken vele... jó pár héttel ezelőtt csináltam és egyenlőre úgy néz ki, hogy használ... azt nyílván nem garantálom, hogy örökre így marad, de szerintem egy darabig nem kell kaszálnom :)
2014. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. máj. 22. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!