Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért sárgul majd szárad el a...

Miért sárgul majd szárad el a paprika szárainak vége?

Figyelt kérdés
A paprikáim közül párnak van olyan ága ami a csúcs felől elkezdett sárgulni és később száradni. Mi okozhatja?

2014. máj. 10. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy nem volt megedzve a naphoz, vagy tőzeges palántataljban nevelkedik.
2014. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A napra azért nem gondoltam, mert levél egy se égett meg rajtuk és nem tőzeges talajban nevelkedtek. Valami tápanyaghiány vagy túladagolás okozhatja?
2014. máj. 11. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Cserépben van? Akkor lehet többféle túladagolás és tápanyaghiány. Ha valami nagyon ócska földben van, akkor érdemes átültetni. Ha rendszeresen tápozod, akkor meg az lesz a gond.
2014. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A palántaföldnek nevezett valami egy kalap sz-rt sem ér azon túl, hogy könnyebben csírázik benne a mag a laza szerkezete miatt. Tápanyag alig van benne. Jővőre próbáld meg a kerted földjét keverni 2:1:1 arányban komposzttal és zsákos marhatrágyával. A komposzt elég lazaságot ad neki. Ha nagyon agyagos a földed, akkor mehet bele több komposzt.
2014. máj. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tápos palántákat vettél. Én is vettem kíváncsiságból ötöt, ugyan így jártam. piacokon idős néniktől kell venni a szálas palántát. Olcsó, könnyen megmarad a szabad földben, mert nem nagy, hamar utoléri a tápos társait, sokkal jobb és hosszabb termésre lehet számítani, hiszen nem tud olyan hamar elöregedni.

Minden évben szálas palántákat ültetek, 15 Ft darabja, kb. 300-at elrakok és igen csak jó terméshozama van.

2014. máj. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!