Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zöld a kerti tó vize. Mit tegyek?

Attila213 kérdése:

Zöld a kerti tó vize. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam hogy klórmeszet kell beletenni és az felhozza az algákat a víz tetejére és szépen le lehet szedni.Ettől nem lesz baja a növényeknek vagy a halaknak?Vagy esetleg valami más ötlet? Nem nagy tó 1.5 méter széles, 2.5 méter hosszú és kb 1.5 méter mély

2014. máj. 18. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nehogy beletegyél meszet!!!

Ha fonalas alga, ahhor egy új wc kefére erősíts egy múanyag seprűnyelet és erre simán fel lehet csavarni az algát. Nekem kicsit nagyobb tavam van, fél óra alatt kész vagyok vele.

2014. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dirtboy ***** válasza:

én a helyedben ilyen kis tónál egy az egybe kicserélném a vizet ha annyira nem akar helyre állni.

klórmészről én is olvastam már,még nem használtam nem tudom milyen arányban kell a vízbe adagolni,amíg azt nem tudod addig ne rakj bele.


növények menyire vannak a tavadban?

tavikagylóid vannak?

2014. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 dirtboy ***** válasza:

más egyéb ötlet után itt érdeklődj

[link]

2014. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az alga egyetlen ellenfele a növények való telepítése, amelyek elszívják a tápanyagot.
2014. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az indexes fórumot én nem javaslom... A többség egyáltalán nem ért a tavazáshoz.
2014. máj. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 dirtboy ***** válasza:
lehet hogy van pár amatőr ott de vannak azért elég profik is akikre érdemes lehet hallgatni.
2014. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én egy szűrőt javasolnék szivattyúval karöltve, mert a vízmozgás oxigént is juttat a halacskáknak akkor is amikor a növények éppen fogyasztják azt (éjjel). Az algák a halkakitól is szaporodnak, nem csak a naptól és a kevés növény miatt. A halakat tizedeld meg, osztogasd el ha 100 literenként több van mint 1 db 10 centis és akkor még engedékeny voltál.
2014. máj. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Erre a méretre szűrő nélkül 4 aranyhal vagy 2 koi okés, szűréssel akár a triplája is. Gondolom van most benne vagy 10-12 és a nap is odasüt elég sokáig...
2014. máj. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
..és a méretéből ítélve elég meredek, de nem teljesen egyenes a partfal, ami ahhoz kevés, hogy a kavics megálljon a fólián, de ahhoz elég, hogy a fekete tovább melegítse a vizet ahogy a Nap megsüti.
2014. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Igen, most elég sok hal van benne..vagyis a leírtak alapján.megfogadom a tanácsot és teszünk még bele növényeket.azt olvastam hogy olyan növény jobb aminek szabadon van a gyökere.vagy teljesen mindegy?? Vízcserét már csináltam de elég hamar visszaalgásodott..Tettem bele direkt kerti tóba való algakontroll-t..ez valamivel lalassította a folyamatot..akkor bízok benne hogy a több növény megoldás lesz
2014. máj. 22. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!