Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudom kiirtani a kúszó...

Hogyan tudom kiirtani a kúszó vadmálnának nevezett növényt?

Figyelt kérdés
Bő 3 hónap alatt már ráfújtam 1l GLIALKA illetve 1,5l mezőgazdasági totálgyomirtót, nagyon magas koncentrátumban. És még mindig kihajt.

2014. jún. 29. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
A sok Glialka csak leégeti a levelet, de nem írtja ki a növényt.Nem hiába adják meg a higítási arányt. Azért van, mert fel kellene szívódnia a zöld növényi(levél részeket és le kell jutnia a gyökérzetig, ahol ki tudja fejteni a hatását. Nem csak a gyomírtót kell bekeverni , hanem nedvesítőszer is kell (tapadásnövelésre, ide jó a sima mosogatószer is), meg szokta (nem hülyeség)lombtrágyát is belekeverni, hogy serkentsék a növényt a fokozott nedvkeringésre (mint nekünk a kávé, vagy a tea.
2014. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kölcsönadjam a kutyám?

Nálunk már elég sok mindent kiirtott a jelöléseivel...


:-)


Viccet félretéve ásd ki, szedd ki a gyökereit a földből.

2014. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez sem egy rossz ötlet. Csak a fizikai munkától óvtam a kérdezőt.

Különben visszatérve a kommentemre, sokan nem tartják be az előírt évi 2-3-szori kezelést.Amennyiben többször kezelik a felületet, a szermaradványok lassítják a következő évi haszonnövények növekedését.

2014. jún. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az a kúszó vadmálna (talán a földiszeder akar lenni?), de a glifozát mindent kivisz, ha jól használják. (Van fele pénzért is, mint a Glialka.)

Akkor fújd, mikor van elegendő levél, ami felveszi. Ha még kicsik a hajtások, akkor nem tud felszívódni a szer. Olyan 4-5 %-os töménység elég mindennek.

2014. jún. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!