Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erkélyre milyen fát lehet...

Erkélyre milyen fát lehet ültetni?

Figyelt kérdés
Nagy erkélyes délnyugati fekvésű első emeleti erkélyre szeretnék nap és fagytűrő fácskát. Sajnos hiába lakom zöldövezetben, a szomszédom minden fát kivágatott előlünk. Beteg mamácskám nagyon szomorú, szeretnék így visszavarázsolni neki egy kis "természetet". Kérem aki tud segítsen.
2014. júl. 19. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Talán füge, gránátalma. Kis takarással túlélik a telet. Az első 1 év ami kritikus.
2014. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nyáriorgona
2014. júl. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, utánaolvasok, megyek is beszerezni. Sokat segítettetek! Mégegyszer köszi!
2014. júl. 20. 08:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Fát nemigazán lehet, hacsak nincs óriási erkélyetek, ami egy hatalmas dézsát is elbír.

Szerintem inkább buxust vegyél.

Lassan nő, örökzöld, bírja a telet, megél cserépben is, lehet formára nyírni ami elég igényesen tud kinézni.


Talán még a tűztövis és a kúszó kecskerágó is megél edényben.

Ezek mind örökzöldek, így télen se lesz kopár az erkély.

A fügét,gránátalmát és a hasonló "egzotikus" növényeket szerintem be kell vinni télire, főleg mert egy cserép jobban átfagy, mintha szabadföldben lenne.


Egynyáriakkal színesítheted is kicsit. Pl a petúnia is nagyon szép, vagy futó muskátli ami elég olcsó és gyorsan fejlődik, tehát ha kifagy az se akkora baj, jövőre könnyű pótolni.

[link]

2014. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Az erkélyünk magasságra a szokásos, de hosszú, Miskolcon a Berekalján van. A többi ház körül gyönyörűséges, minden csupa "zöld" égigérő fákkal... Azt sem tudom, hogy fogják a helyüket elrendezni,mert kellene a helyükre minimum 1 csemete. Mint megtudtam ki sem vágathatta volna, főleg mind - valakivel "lezsírota"... Mamácskám azóta is sírdogál, beteg, le sem tud menni a lépcsőn, ezért is duplán köszönök minden tanácsot és segítséget. Szép napot! Üdv.!
2014. júl. 22. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!