Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet paradicsomot tűző...

Lehet paradicsomot tűző napsütésben locsolni?

Figyelt kérdés
Olyan koktélparadicsomot vettem, ami akasztós cserépben van. Minden este, és reggel addig locsolom, amíg elkezd csöpögni a cserép alján a víz, de azt vettem észre, hogy ez kevés neki. Napközben is meglocsolnám, de úgy tudom, hogy nem szabad, mert "megég". Vagy rosszul tudom?
2014. júl. 22. 18:42
 1/10 Dr.Michael Jocks válasza:
0%
Próbálkozz merítéssel kádban, de szúrj a földjébe egy kis szívószálat ami kilóg a vízből, hogy nehogy megfulladjon.
2014. júl. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy kisebb flakont tölts meg vízzel és a szájával lefelé szúrd a földjébe - igy a paradicsom lassan ki tudja szívni a vizet belöle.


De ha ennyire kevés neki a reggel-este öntözés, akkor célszerü lenne átültetni nagy cserépbe

2014. júl. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Így van szerintem is, ültesd át nagyobb cserépbe (pl olyanba, ami nem lóg), legyen alatta alátét!
2014. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
ja és úgy tudom, hogy tűző napsütésben nem szabad locsolni semmit sem!
2014. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az egy népi tévhit, hogy "megég".
2014. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tűző napon a töve kap vizet akor nem ég meg, talaj és a víz hője kiegyenlítődik. Viszont ha a levélre kerül a hideg vízcsepp akkor tkp. nem égés, hanem hirtelen sejtösszehúzódás, gyakorlatilag fagyás következik be. Akkor lenne égés, ha benzinnel locsolnád és meggyújtanád.
2014. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tűző napon locsolás azért sem jó, mert azonnal elpárolog a víz. Bolygatni most már talán nem kellene átültetéssel, de tehetsz alá (ügyesen rögzítve) még egy cserepet, amiben áll a víz, ezt alulról fel tudja szívni, be tudja osztani magának. Amúgy is jót tesz a paradicsomnak, ha alulról kap vizet.
2014. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a leveleit nem éri a víz, csak a tövét locsolod, akkor annyiszor locsolod meg egy nap alatt (akár tűző napon is) ahányszor akarod. Semmi baja nem lesz!

Ne locsold addig, amíg csurogni nem kezd, mert a vízoldható tápanyagokat kimosod a földjéből, kisoványítod a földjét. Ha mégis megtörténik, az utána következő locsolásnál tápoldatozz egy kicsit. Tartalék vizet sem töltenék alá (tálkában vagy nagyobb cserépben), mert a hidropónikához nem kell talaj, és ha van talaj, akkor a benne lévő rothasztó baktériumok a pangó víz hatására elszaporodhatnak!


Locsold több alkalommal, de csak annyi vízzel, hogy ne csurogjon az alján...

2014. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Annyi vizet azért nyugodtan lehet alá önteni, amit egy nap alatt felszív.

Tegyél ki (árnyékba) egy flakon vizet reggel, aztán ha felmelegedett, akkor bármikor ráöntheted a talajra. Én is így csinálom vész esetén, ha valamelyik cserepes növény nagyon kókad nap közben.

De legjobb tanács az átültetés. Eladáskor mindent mindig csak akkora edénybe ültetnek, ami pont akkor minimálisan elegendő, mert egyrészt olcsóbb a kis cserép és a kevesebb virágföld, másrészt jobban mutat, mint ha egy nagy cserépben szomorkodik egy apró növény.

Aztán ha a növény beindul, át kell ültetni.

2014. júl. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is erre jutottam, nagyobba ültetem át. Esővízzel locsolom, amit egész nap süt a nap. ezzel nem lesz baj.

Köszönöm a tanácsokat! :)

2014. júl. 23. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!