Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek melyik márka...

Szerintetek melyik márka lenne nekem a legmegfelelőbb, tüzifa vágáshoz? Évente kb.6m3 méterfát (átmérő kb.10cm-40cm) vágnék, azt sem egy szuszra. Én a stihl, husqvarna, illetve Mcculloch márkát néztem.

Figyelt kérdés
Vajon elég lenne az olcsóbb is? Mennyivel "gagyibb" a Mcculloch, Partner, Oleo Mac széria?

2014. aug. 5. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az a baj a kissebb mondjuk 50 ezres gépek szét esnek pár év után . Én is ugyan ilyen célra vettem kisebb Makitát azt mondták nyüstölhetem reggeltől estig. 60 ezer volt 4 évet bírt évi 10 erdei köb fa vágásra vettem. 1hétig vágtam a fát. Ugyanennyi fa összevágása most 1 napig tart Husqvarnaval. De most egy Husq. szervizes emberkével beszéltem hogy melyiket ajánlja erre a célra. Azt mondta 450e tipus alá nem szabad menni. Nem olcsó de megerőltetés nélkül vág remélem vagy húsz évig.
2014. aug. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne a márkát nézd elsősorban, mert mindegyik gyárt hobbigépet és profi felhasználóknak is. A teljesítmény meg az ár, ami fontos.
2014. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 darida ***** válasza:
Én Stihl fűrészt vennék, mert a legmegbízhatóbbnak és stapabírónak tartom. A Mcculloch (Partner) inkább 1-1 célfeladatra való, nem pedig folyamatos munkára.
2014. aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi, a hozzászólásokat. Mindenki tanácsát mérlegelem, és majd meglátom hogyan is döntök. Egyenlőre még a márkás gépek oldalán gondolkodok.

várom a véleményeket, hátha valaki megdönti ezt a nézetet.

2014. aug. 7. 19:53
 5/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok még annyit hogy egyetlen márkás gép se bírja és tönkremegy ha a terhelhetősége kisseb mint amire mi használnánk. Tehát egy 60-ezres Sthil is széthullik ha eröltetbe van. Mivel nem erre a célra lett gyártva.
2014. aug. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Makitának vannak nagy akciói profi gépeknél is. Tehát kétszázezres profi gépet megcsíphetsz százötvenért.
2014. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mcculloch az a husky leányvállalata nekem van is egy Mc..450éeite nagyon jó gép (husky motor van benne!) de van stihl ms230 is az is nagyon szuper még 7 év után is a lényeg hogy ne szar 2t olajjal keverd a benzint ..
2014. aug. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem egy Stihl van, de meg vagyok vele elégedve. szeretem a márkás dolgokat, megbizhatobbak. azt mondják hogy tanulj a hibáidbol, de tanulhatunk másokébol is, sokan vettek kinai sz..r láncfűrészt és láttam hogy mennyit tartott nekkik, nem akartam én is ugy járni azért vettem Stihl-t. ezzel nem azt akarom mondani hogy a Stihl a legjobb, sőt, azt monják hogy a Dolmar a legjobb márka csak utána jön a Stihl, Husqvarna, Jonsered. Nekem a Stihl volt szimpatikusabb és kész. :)
2014. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 BiTOPro97 ***** válasza:
Makitára esküsznek a rokonaim is. Van tényleg komoly akció is náluk, és feljövő márka itthon, úgyhogy kénytelenek jól árazni.
2016. márc. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 BiTOPro97 ***** válasza:
A Makita Corporation egy japán szerszám- és gépgyártó vállalat, amelyet 1915-ben alapítottak Japánban. Székhelye Andzsó.
2016. márc. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!