Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kukoricát milyen gépekkel...

A kukoricát milyen gépekkel lehet művelni?

Figyelt kérdés

Van egy 1.5 hektáros földünk, ahol évről évre kukoricát termesztünk, apám, bátyám és én. Mióta az eszemet tudom kézzel csinálunk mindent, de a kapálást, idén szeretném gépesíteni(kisgépesíteni), persze minden mást is, ami lehetséges. A keretem rá 500-1millió. de szívem szerint inkább csak 500:)

Nos városi gyerek vagyok, ez nálam "kényszer" munka így nem értek hozzá, ezért a kérdés, azért itt és egyéb helyeken kérdezem, nem pedig a rokonságot, mert apám hallani sem akar róla neki ez vidám családi program...



2015. jan. 10. 15:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
nem adjuk el a kukoricát, hanem disznókat meg baromfiakat nevelünk belőle, persze azért mást is kapnak, de főleg kukoricát, így a mi 4 fős családunk, + nagyanyám nem költünk semmit húsra, haverjaim szüleinek a költségvetése alapján azért látom, hogy ez nálunk óriási nagy előny. mindenképpen utána olvasgatok ezeknek a dolgoknak, így legalább már tudom, hogy kb milyen keresőszavakat használjak, köszönöm az eddigi építő jellegű válaszokat
2015. jan. 11. 00:19
 12/14 A kérdező kommentje:

a nagyobb gépekkel az a gond, hogy a telek belső fele a művelhető, eredetileg szőlő volt, csak apám nem ért a szőlőhöz, így mióta nagy fater nincs, azóta kukorica van.

na szóval az a gond a nagyobb gépekkel, hogy a telek 3 irányból erdő jellegű, amit apám szerint nem szabad kivágni, mi pedig nem is akarjuk, mert örülünk, hogy van egy erdőnk, nyáron nagyon pihentető tud lenni ücsörögni benne és figyelni a zajokat, a 4. út pedig olyan, hogy robogóval, esetleg ilyen kis robikapás kiskocsis cuccal is megoldja pár szomszéd, de nagyobb géppel járhatatlan

2015. jan. 11. 00:26
 13/14 anonim ***** válasza:
A nagy gép további hátránya, hogy a hasmagassága miatt júliusban már nem tudsz belemenni a kukoricásba, mert kitördeli.
2015. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha a nehéz talajmunkákat (szántás, talajelmunkálás, vetés) meg tudjátok oldani bérmunkával, akkor egy olcsóbb, 14 lóerő körüli idősebb japán kistraktor is segítség lehet. 700 ezer körül már lehet kapni ha nem ragaszkodsz az első hajtáshoz. Tudsz hozzá venni egy kis 2 soros sorközművelőt, utánfutót/ kispótkocsit, 1 méter széles szárzúzót, de ha sok időd van tavasszal, egy egyfejes ekével, meg egy talajmaróval még a szántás és magágykészítést is meg tudod oldani. Vetőgép az ilyen kisgépekre nem nagyon van gyári, ha mégis az horror áron. Abból esetleg házi megoldások jöhetnek szóba. Jó állapotú T25ös az kb 1 millió, abból még csak egy géped van és ahhoz az eszközök is drágábbak, viszont erősebb, de nem használnád ki ezen a 1,5 hektáron. Mtz 50-est azt kapsz 500 körül is már, de azoknál figyelembe kell venni hogy nem fiatal gépek, 40 év körüliek ennyi pénzért, és bizony időnként igénylik a törődést, ezt-azt javítgatni kell rajtuk. Az 500 ezres határ az egy picit kevés, mert addig a határig csak házi építésű főleg trabant motoros négykerekű trakik vannak, meg erősebb egytengelyes rotakapák futóval meg adapterekkel. Ja és a kultivátorral, vagy sorközművelővel ha megműveled, az csak a sorközt viszi, utána még ugyanúgy kell kapálni, csak nem telibe, hanem csak a sorba.
2015. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!