Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most fogok két kisgyerekemmel...

Most fogok két kisgyerekemmel egy osztatlan közös udvaru házba költözni. A szomszédnak van egy nagy kutyája. Megkérhetem hogy zárja el?

Figyelt kérdés
amikor voltunk az ingatlanosok is meg mindenki mondta hogy nem bánt meg aranyos meg minden. de hát kutya... sose lehet tudni. féltem a gyerekeimet.
2015. jan. 22. 12:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Ezt azelőtt kellett volna tisztáznod, hogy megvetted a házat. Egyébként ha tényleg nem bánt senkit a kutya, illetve a gazdája eltakarít utána, szerintem túlzottan sem jogi, sem erkölcsi alapod nincs beleszólni, főleg, hogy ennek tudatában vetted a házat, hogy ott lakik egy kutya.
2015. jan. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%

Megkérheted, de nem kötelezheted rá.

Ha megoldható csináljatok egy kis kerítést vagy sövényt.

2015. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
82%

Persze, megkerheted... O meg megkerhet, hogy zard be a gyerekeidet.

De most komolyan. Odamesz, es mar dirigalni akarsz? Ugy, hogy amikor megnezted a dolgot, lattad, hogy fentall ez a helyzet/problema.

Tenyleg nem ertem neha, mi van az emberek fejeben...

2015. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
72%

Inkább barátkozz össze a szomszéddal és a kutyájával. A gyerkőcök is szeretni fogják.

Jó játszótárs, nem bántja őket, hisz gyerekek.

2015. jan. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
igen de az se megoldás hogy zavarjam be a gyerekeimet... nincs bajom az állatokkal, de sose lehet tudni.
2015. jan. 22. 13:15
 6/37 anonim ***** válasza:
57%
Az ilyen udvarokon nehéz megoldani, hogy pl a gyerekeid akkor menjenek ki, amikor akarnak. Ha a házirendben nincs benne, hogy miként tartható a közös területeken a kutya, csak a szomszéddal tudsz beszélni, hogy megoldjátok a helyzetet.Ha nem jutsz vele zöldágra, jelentheted az önkormányzatnál. Általában az ilyen bejelentés már elmérgesíti a lakók közötti kapcsolatot.
2015. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
egyik ismerősőmnél a kenel volt a megoldás
2015. jan. 22. 13:21
 8/37 anonim ***** válasza:
87%
Oké, a kenel megoldás lehet, de ha eddig szabadon volt a kutya, akkor te nem kötelezheted hogy zárja be.
2015. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
de ő se kötelezhet arra hogy a gyerekeimmel a lakásba kushadjunk.
2015. jan. 22. 13:33
 10/37 anonim ***** válasza:
90%

Hát frász tudja, én nem örülnék hogy egész nap zárva kell tartanom a kutyámat, csak mert az "új lakónak" nem tetszik.Ráadásul tudtál róla mikor megvetted hogy ott a kutya...


Amúgy csak szerintem gáz dolog ez, hogy szerencsétlen szomszéd még meg se lett kérdezve az ügyben, de már megy a besértődés, meg a feljelentgetés? :D

2015. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!