Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy gondozzam az orchideámat?

Hogy gondozzam az orchideámat?

Figyelt kérdés

pár napja kaptam egy "pillangósat"még nem mertem még meglocsolni se, mivel mindenhol mást olvasok róla.


-nem bemásolt adatokat szeretnék, hanem tapasztalatokat, tanácsokat:)


2010. febr. 19. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Szereti a fényt. Tehát ablakba tedd. Kevés víz kell neki, kb. heti egyszer, és ne álljon alatta. Az enyém átlátszó műanyag cserépben van, de azt mondta a virág boltos, hogy abban is kell lenni. Hát kb. ennyi. Nekem szépen virágzik.
2010. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az enyém is abban van, köszönöm az információt.
2010. febr. 19. 14:24
 3/8 anonim válasza:
100%

Igen a fényt szereti nekem is ablakban van.Virágzás után ne vágd le a virágszárát hagyd visszaszáradni,magába szívja az erejét és ujra fog virágozni.Bár vannak akik éppen az ellenkezőjét állítják,hogy feltétlenül vágd le én sosem vágtam le és több éve virítanak az ablakban.

Ja és ilyenkor heti 1x elég locsolni,nyáron lehet többször a melegtől függően,nekem nem átlátszó cserépben van mert én ugy tanultam,hogy akkor a gyökérzete erősödik,így meg a levélzete.A vízpermetezést is szereti nyáron elvégre esőerdei virág.

Azért olvasgass utána a neten sokféle tanács van.

2010. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És 1-2 napig nyugodtan állhat alatta a víz...
2010. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
nekem is szokott vízben állni kicsit:)
2010. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
37%

különleges kaspó kell neki...

a gyökere nem álhat vízben ...

és nem mindegy hogy milyen vízzel locsolod... legjobb az esővíz!

2010. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem meg tök mindegy milyen vizzel locsolod.Ami a csapból kijön,se nem forró se nem jéghideg.Ennyi,nem kell túl komplikálni.

Én fentről locsolom,heti 1x,nem sokat épp amennyit felszív.

2010. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mint minden növény, szereti a párát és a világosat, de a közvetlen napfényt nem.

Hetente 1X a cserpet állítsd egy lavór vízbe, pár perc után vedd ki és csöpögtesd le.

Szerintem felesleges levágni az elszáradt szárat, csak ha már teljesen elhalt, akkor kell levenni.

2010. márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!