Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek, ha vidékre...

Szerintetek, ha vidékre költözöm, megéri egy ilyen traktort venni? Lenne igény az általa elvégezhető munkára?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem jó kategória, de hirtelen ezt találtam.

2015. szept. 20. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen traktort?


Akinek szüksége van traktorra a földműveléshez, annak van saját.

2015. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na és milyen traktort.
2015. szept. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát nem értenék egyet az elsővel minthogy akinek szüksége van traktorra annak van is. Ellen példa itt nálunk faluhelyen kb 300-350 en művelik a kertjüket és álltalában 800-2000 nm ezt ma már nem ássa fel senki főleg az öregek nem. Aztán itt 2-3 olyan kisgép van aki ezt csinálja hogy ősszel jár szinte házról házra és szántják kifele a kerteket aztán meg tavasszal ki mire esküszik valaki talajmaróztatja valaki csak kombinátoroztatja de van aki csak mikor már rá lehet menni elsimítóztatja és mikor vetésre kerül a sor megrobizza magának.

Igen kérdés az hogy a válaszoló milyen gépre gondol ráadásul a kérdés milyensége miatt nem is nagyon csinálta így nehezen indulhat meg az amit csinálni akar mivel valószínű nem ért hozzá.

Én ha tudom hogy mit akarok megkeresem a hozzá való dolgot de ha valamit venni akarsz és azt se tudod mire használd, gondatlan befektetés.

2015. szept. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már csak az a nagy kérdés milyet akarsz!

Gondolom nem nagy Rábát. :D

2015. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, lemaradt a link. De egy TZ4K-ra gondoltam. Ismerem ezt a típust, kb 40 éve dolgoztam is vele egy ideig. Csak nem tudom, hogy elég-e a háztájiban az a mélység, amit ez bír.
2015. szept. 20. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha "háztáji" alatt kertművelést, hasonlót értesz akkor arra érdemes lehet tartani egyet.
2015. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az elegendő csak ahoz képest hogy mit tud túlvan értékelve nagyon drágán adják. Egy maszek trabantmotoros is tud ennyit és töredékéért adják, jó igaz abban nincs összkerék és ??? ha időben csinálod amit akarsz nem is nagyon van rá szükség ha jó a talaj elég a hátulja.

Az meg hogy elég e az a mélység hát nem kell utánna 3 fejes eke csak egy vagy keskenyfogásra állítva kettes és az is eltud dolgozni annyira amennyire kell.

Errefele is az a divat és sokaknak inkább az tetszik hogy az egyik milyen gyönyörű szántást csinál és 3 fejest húz a kis 20 lovasával aztán meg ha megnézné bármék is hogy csak 10-15 centin szánt az elég karcsú azért 25 a minimum aztáán meg csodálkoznak hogy szárad a föld meg nincs termés hát nem tud gyökeresedni szerencsétlen növény. aztán meg mikor megpróbáltam a 50/80 assal szántáni hát igencsak megszenvedtem a 25 centivel a miénkbe meg lazán elment mert ha nagyon sokáig csak éppen hogy karcolgatva van a föld és ráadásul még locsoljákis meg járják az alja úgy betömörödik hogy egy szenvedés utánna megművelni.

Ígyhát inkább legyen mélyebb és csúnyább mint szép és sekély a csúnya munkát ellehet húzni már bármivel

2015. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mármint, maszekban járnál szántani?

Hát felénk nagyon nagy igény van rá, mert alig van már valaki, aki vállal ilyet, a második faluból is járnak át szántani, és nagy szervezés kell hozzá, hogy meg legyen szántva a kert. (Ott viszont többen foglalkoznak ezzel.)


Az egy más dolog, hogy a TZ4K kötött talajon legfeljebb 1 ekével csinál rendes munkát, 2 ekével csak olyant, hogy a rotával a krumpliültető sorkihúzóval nem tudok rendesen lemenni, mert ott nincs már szántva, az alját kézzel kell kimélyíteni.

Én csak kényszerből szántatok ilyennel, de akkor a következő évben mindenképpen keresek valami nagyobb gépet, ami mélyebben szánt.

2015. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!