Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Gyümölcsök helyett, ihatok...

Gyümölcsök helyett, ihatok inkább gyümölcslevet? (Hohes C, amiben állítólag nincs hozzáadott cukor) Egy-két pohárral érhet annyit, mint akár a gyümölcs? És ami a legjobb, találtam olyat, ami ananászos.

Figyelt kérdés
A napi kávéadagom lecsökkentése miatt is gondoltam, mert a napokban kaptam ilyen választ, aki inkább gyümölcslevet ajánlott a kávé helyett.
2009. febr. 24. 07:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ihatsz, de sztem ananászlé helyett egyél igai ananászt. Nekem nem jött be az ananászlé, hiába 100%-os, viszont a narancslé nagyon finom(pl. a Tropicana nagyon jó, rostos)
2009. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. A sűrű, 100%-os gyümölcslevek marhatják a gyomrodat, a táplálkozáskutatók azt tanácsolják, hogy fele-fele arányban vízzel hígítva fogyasszuk ezeket (pl. a savas ananász- és narancslevek a fogzománcodnak sem jók, akárcsak a cukros üdítők). Hígítva ugyan én nem találom annyira ízletesnek, viszont teszek bele pár csepp édesítőszert és máris sokkal finomabb. Azzal is számolj, hogy a frissen facsart gyümölcslében találhatóak meg természetes formájukban és nagy koncentrációban a vitaminok, a konzerváltakban valamivel kevesebb az arányuk, esetleg mesterségesen adagolták hozzá ezeket.

A friss gyümölcsnek a könnyen felszívódó fruktóztartalma miatt pedig valóban élénkítő hatása van, továbbá rostokat tartalmaz (fajtától függően sokat vagy keveset), ami jót tesz a bélmozgásnak, megelőzi a vastagbélrákot stb.


2. Régebben én is sok kávét ittam, de mostanában már csak reggel iszom. Napközben kakaót fogyasztok, bár ez nem üt olyan hamar, mint a kávé, de hosszabb a hatása. (0,1%-os zsírtartalmű tejből főzöm sok kakaóval, kevés mézzel és édesítőszerrel). Egyébként a méz is képes frissíteni a szervezetedet, mert ez is gyümölcscukrokat tartalmaz és az izmoknak gyors tápanyaggal szolgál.

2009. febr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!