Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kukoricát, babot el lehet már...

Kukoricát, babot el lehet már vetni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 12. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem el.

Tavalyhoz képest vagy 2 héttel előrébb jár a természet. Tavaly akkor virágzottak a meggyfák, amikor a szerenádozók jöttek. Most meg már virágzik a késői is, nálam legalábbis. Szóval ha kiskertről van szó és pár száz vagy pár ezer forint értékű magról, én bekockáztatnám.

Amúgy a néphit szerint Szent György napján kell vetni a kukoricát. Odáig még szűk két hét van.

2016. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Babot el, de a kukoricával még várnék picit.
2016. ápr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Az első hozzászólóhoz annyit fűznék hozzá, hogy talán nem is "néphit", hanem népi időjárás megfigyelés az oka. A babot és uborkát, ha olyan az idő, április első felében is el lehet vetni (az uborkát az év századik napjász szokták). Viszont, ha túl korán ülteted és kikel, május közepén, ha fagy van a fagyos szentekkor, akkor simán lefagyhat. Én már jártam meg. Utána még újra lehet vetni, csak akkor le leszel maradva egy hónappal. Ugyanez a helyzet a krumplival is, ha túl korán ültetted, miután kihajtott, lehet egy késő fagy és mind lefagy. Utána kiújul persze, csak megint késésben lesz ahhoz képest, ha később ültetted volna.
2016. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már elvetettem. Ha jön a fagy, még mindig kéznél van a fátyolfólia. Nem hektárról beszélünk, kiskerti viszonylatban ez nem egy megoldhatatlan dolog. A krumpli is a földben van, ha jön a fagy, betakarom földdel teljesen, és kész.
2016. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Várd meg a május elejét.
2016. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!