Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet a lejebb részletezett...

Lehet a lejebb részletezett módon szőlő oltványt készíteni?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja megcsináltam az oltványokat, de a hideg miatt csak töredékük hajtott ki. Megvizsgáltam néhányat azok közül, amik nem indultak meg és azt tapasztaltam, hogy a ráoltott rész - ahol érintkezik az alannyal -kiszáradt, viszont, ha megvágom felette 1 cm-rel, akkor ott látszik, hogy még él a veszző, szép zöld színű. Amennyiben ezeket a nem sikerült oltványokat szétszedem és új vágást csinálok rajta, akkor sikeres lehet az oltásom, ki fog hajtani a rügy?

2016. ápr. 14. 14:32
 1/4 hell-ikon ***** válasza:

Van rá még némi esély, hogy sikerüljön.

Ha az esetleges sikertelenség nem okoz számodra nagy kárt, akkor a helyedben megpróbálnám.


Viszont nem tudom mivel zártad az oltást (simán körbetekerted valami madzaggal vagy egyebet is használtál)?

Ha az előzőeknél nem tetted, akkor a következő kísérletnél én paraffinnal (is) lezárnám az oltás környékét.

2016. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hell-ikon ***** válasza:
... vagy méhviasszal... bocs ezt elfelejtettem. :)
2016. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :) Nagy kárt nem okoz, mert csak hobbi célból foglalkozok a szőlészkedéssel, de mégis sajnálom, hogy a befektetett munkám nem termel eredményt.


Úgy csináltam ahogy a könyvekben is leírták. Szépen rögzítettem gumiszalaggal, utána pedig oltóviasszal kezeltem a kötést. Meglátásom szerint az lehetett a gond, hogy elég hűvös idők jártak és meg sem közelítette a hőmérséklet az eredéshez szükséges 16 C-ot.


Mindenesetre megpróbálkozok vele újra, hátha sikerrel járok. :)

2016. ápr. 14. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég érdekes, hogy leviaszolt oltás közepe kiszáradjon. Lehet, hogy mégsem volt tökéletes a zárás. (Vagy a gumiszalag nem volt viaszolva?)

Az angolnyelvest egyébként nem szokták gumiszalagozni, csak viaszolni.

Elvileg, nincs kizárva, hogy sikerüljön.

Ha jövőre is próbálkozol, tarts hűtőben tartalék oltóvesszőt.

2016. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!