Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell egy új láncfűrészt...

Hogy kell egy új láncfűrészt bejáratni? Husqvarna 455-e rancherről van szó.

Figyelt kérdés
2016. nov. 8. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi különlegeset nem igényel. Beállítod a lánc feszességét, olajat öntsz a lánc kenésére és használod. Eleinete ne terheld túl, csak könnyebb műveleteket végezz vele. A használatiban le van írva.
2016. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Üdv.


Vagy úgy,ahogy az előttem szóló leírta vagy akár úgy is, hogy két tankot alapjáraton kijáraszt belőle. Ekkor még a láncvezető lapot sem muszáj feltenni. Néha picit meg lehet pörgetni a gázkarral. Hivatásszerűen ilyen gépek javításával foglalkozó személy mondta nekem, hogy az első két tank legyen 1:33 keverék,utána mehet neki az 1:40. Ha "eredeti" husqi olajat vettél hozzá,amin a címke szerint 1:50 a keverési arány,az a magyar benzinnel felejtős,az 1:40 kell neki. Jah és lehetőleg csak teljesen szintetikus olaj legyen a benzinhez keverve,a félszinti nem bírja úgy a magas fordulatszámot.


Remélem hasznos volt! :)

2016. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem a boltba 1:50 keveréket mondtak.
2016. nov. 8. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:

2 tank azért már elég durva...

1 tankot még csak-csak szoktak mondani...


A régi autókat, benzines gépeket kellett sokáig járatni. Mostanában azért már elég komoly anyagokat használnak még a legócskább kínai gépekhez is.

Fűrésznél szerintem elég, ha negyedórát pöfög alapjáraton, aztán vékonyabb fákat vágsz 2 tankkal, nem nagyon pörgetve, gyakori pihenőkkel, és kész a bejáratás. Utána még 2 tanknál ne kínozd nagyon.

Ha boltban vetted, akkor a használati utasítást olvasd el. Amennyiben szükséges egyáltalán bármi bejáratás, akkor bele lesz írva.


Minőségi szintetikus olajból elég az 50-es.

Az elterjedt piros Stihl-olaj viszont teljesen ásványi, ebből tényleg kell a 40.

2016. nov. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Gratulálok az új géphez. Husit beüzemelve adnak át, ügyféltájékoztatással. Semmilyen bejáratásra nincs szükség, 1:50 es keverék Husqvarna olajjal.
2016. nov. 10. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket is javítom néha.Azért néha,mert ezek nagyon ritkán mennek tönkre.Ezek csak 10-12 év múlva kerülnek az asztalomra,ha a gazdája gondosan kezeli.A legnagyobb hiba az olaj választásból adódik.Ezek a gépek magas hőfokon és nagy fordulaton üzemelnek.Nyári melegben elérheti a henger hőfoka a 160-170 C-fokot is.Ennél az ásványi olaj már nem ,csak a szintetikus,minőségi 2T olaj biztosít megfelelő kenést.Az1:40 keveréknél ne használj szegényebb keveréket(2l benzin-5cl olaj).Ezt az olajat tökéletesen ,teljes mértékben elégeti úgy,hogy nem lesz semmi taknyos az égéstérben és a kipufogóban sem.A minőségi szintetikusnak nagy előnye,hogy nem kokszol.A leváló koksz karcolja a hengert,dugót,gyűrűt.Bejáratni nem kell,csak 1 tank benzin után hagyni hűlni néhány percig.Ha csont hideg a gép,a hideg indítás után járjon alapjáraton 2 percet,hogy ne csont hidegen pörgesd.Ezt is melegíteni kell mint a 4T motorokat,mert ennek is kell egy alap hőfok,aminél az olaj már kielégítően tud kenni.A Husqvarna XP,vagy Stihl XP olajak jók,kiválóak,de nem olcsók.Ezeknél árban rátesz a márka név is.A benzinkútnál ritkán van ehez való olaj.Remélem ,tudtam segíteni.
2016. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
nekem a kis imádott husqvarna 236-osom fél szintetikus makita olajat kap, 1:40-es keverékként, mondhatom csodálatosan pöfög vele. a márkák hivatalos ajánlása mindenütt az 1:50-est mondja, de a tekintélyes szakemberek kivétel nélkül az 1:40-et ajánlják - én inkább ezt fogadtam meg. bejáratásnál nincs értelme túl sokáig üresen járatni, 5-10 perc elég neki, utána 3-4 tank erejéig inkább nagyon könnyű, aprócska munkákat kell végezni: így bejáratódik, nem terheled túl, nem pazarlódott az üzemanyag, és kellemes időtöltés (én legalábbis imádok fűrészelni). lánckenőből is rendeset vegyél, nem szabad hinni a "jó abba a fáradtolaj is vagy bármi" kocsma-bölcsességeknek. ne azon az 1000-1500 ft-on múljon a vezetőlap és a lánc éppsége, mert ha megégnek a mindenféle litty-lötty miatt akkor nem 1500 ft lesz a cseréjük.
2016. nov. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!