Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja a bonsaiomnak?

Józsefalkoholista kérdése:

Mi baja a bonsaiomnak?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy bonsai fát. A levelei egyik napról a másikra elkezdtek hullani.

Nem sárgul el, meg nem szárad ki, de ahogy hozzáérek lepottyannak. Nem egy két levélról van szó, hanem nagyon sokról. Szegénykén már alig van levél.

Mi ennek az oka? Mit tegyek hogy megakadályozzam?



2016. nov. 10. 17:17
 1/3 anonim válasza:

Lombhullató v örökzöld? Milyen fajta? jó lenne tudni, h segíteni tudjunk :)

Egyébként lehet, h átültetés kell (miénket az mentette meg vásárlása után) vagy vízigénye v páratartalom illetve fényviszonyok játszhatnak közre.

2016. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy a kint tartott növényt bevitted a meleg szobába.


Ha nem tudod a fajtáját, legalább egy-két fotót rakj fel, az egész növényről és a levelekről.

2016. nov. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezer bocsanat, nem neztem mostanaban az oldalt. Borágò fa.

Az atultetest mar megprobaltam, viszont sajnos nem haaznalt semmit. Vagyis meg nem latom hogy valtozott volna.

Viszont amikor kivettem a cserepbol, kis kukacok voltak a fold felso retege alatt. Nagyon megijedtem, gondolom ez okozta a problemakat. Otletem sincs hogy honnan kerultek oda, vagy milyen kukacok lehetnek. Sajnos a kornyezetemben nincs olyan aki ertene ilyenekhez, es a neten sem talaltam semmit.

Az atultetes ota nem lattam ilyen kis kukacokat, viszont a helyzet nem javult.

2016. nov. 20. 03:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!