Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudnám a kertemből...

Hogyan tudnám a kertemből kipusztítani az elöregedett, számomra értéktelen fákat?

Figyelt kérdés

S.O.S. Tanácsot kérnék.

A kertemben van néhány elöregedett fa, amelyek rengeteg gondot okoznak és nem egyszerű a kivágásuk. Ahhoz, hogy ki tudjuk vágni azokat, az kellene, hogy kiszáradjanak. Kérlek titeket, adjatok hasznos tanácsokat.



2017. márc. 9. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
most a te kerted vagy nem, ha a tiéd akkor fogod a fűrészt, ásót és kiszeded
2017. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az én kertem van. De a család egy része ( öregek) megakarják tartani, de én nem és nem szeretnék bunkó lenni.
2017. márc. 9. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem ezt mondod hogy értsük is. Fogsz egy ásót kereselbegy vékonyabb ujjnyi gyökeret. Elvágod és ráhúzol egy Glialkás üveget had szívogassa ha kifogy cseréled. Persze temesd vissza a helyét.
2017. márc. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez egy 4,5 méteres fa. Nagyon ásózni nem tudok mert lesnek. Gondoltan ráöntök fáradt olajat 40l és eltelt 3 év most jobban hajt. :) " Glialkás üveget" ez micsoda?
2017. márc. 9. 20:46
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
A fáradt olajjal szépen tönkretetted a talajt. A Glialka meg egy gyomirtószer. De ha máskor ilyet akarsz, akkor először olvasd át a vonatkozó összes szakirodalmat és fél órán belül mindenre rátalálsz, nem kell 3 évet hiába várnod.
2017. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te nagyon sötét vagy! És önző! Ha elöregedett, az azt jelenti, hogy kiszáradt, vagy legalábbis nagy része kiszáradt és akár már a széltől is hullik le az ág. Ha nem száradt ki, akkor pedig nem elöregedett!


Ha pedig a nagy részük ép és virul, az nem sok gondot okozhat, ellenkezőleg, inkább rengeteg haszna van! Árnyékot ad, óvja házat a széltől, fészkelési helyet ész szuper életteret jelent a madaraknak, felvesz a gyökere sok vizet, sorolhatnánk. És ha őseid ültették, akkor nekik fontos vagy emlék, nem lehetsz ennyire korcs, hogy tönkre tedd, ami az övék.Gondolom a ház is az övék... Semmi jogod dirigálni.


Egyébként a mi utcánkban is csomó ilyen elmebeteg fairtó van. Pár éve több ház udvarán és az utcán is kivágtak nagyon sok fát. Most meg nyafognak, hogy egy ideje a harkályok megbontották a házuk szigetelését.

És nem értik az összefüggést, ha azt mondom, nem kellett volna a nagy fákat kiirtani. Ezzel kivágták az odúikat, és nem tudnak táplálékot keresni a nem létező fákról, ezért a rosszul szigetelt házakra lettek kénytelenek rácuppanni.


Ja meg nyaranta pörgetik ezerrel a légkondit, mert úgy tűzi a nap a házukat, hogy nevetséges.


Egyébként hány fáról van szó?

MIlyen fák ezek?

És mi az a rengeteg gond, amitől így szenvedsz?

2017. márc. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedven hatosnak.


Az én telkem az én házam, neked nincs jogod kritizálni. Vegyél magadnak és felőlem tele rakhatod cigány meggyel.


cigány megy savanyú még a madarak sem eszik le sosem ették le. Makk egyességesek. Hatos légy oly kedves miután elolvastad ne írj ide többet.

2017. márc. 10. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szépen néznénk ki ha az én házam és kertemről más döntene akár milyen öreg is. Egyébként meg 40 liter olajat a földbe önteni nem sok észre vall ha megsértődsz ha nem.
2017. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ültetsz közéjük olyan fát, ami értékes és szerinted meg az őseid szerint is hasznos, és ha megnőttek akkorára, hogy nem férnek a cigánymeggy közé, avagy összeakadnak már az ágaik, akkor időről-időre kivágsz egyet. Ilyen egyszerű. A káposzta is megmarad, de a kecske is jóllakik. (Mert ha majd azt látják az őseid, hogy van helyette hasznosabb fa és nem ott marad több évre egy kopárság, akkor biztos ők sem fognak ellenkezni.) Te nagyokos környezetszennyező! Egyébként továbbra sem írtad le mi a gondod a mostani fákkal...
2017. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!