Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel lehetne megmenteni a...

Mivel lehetne megmenteni a cserepes rózsát? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Két hónapja az volt vele a gond, hogy rosszul öntöztem. Kiszárítottam, szerencsére sikerült felépülnie és azóta kinőtt rajta egy bimbó. Azóta már gyönyörű nagy virág lett belőle. Most talán túlöntözöm. Aggódom, mert a levelei és a földje is foltokban/pontokban penészedik. Azokat a leveleket le kell vágni, vagy mi legyen? Mivel kezelhetném, hogy újra egészséges legyen? Ha nagyon bepöccentené valakit a kérdésem, akkor hozzáteszem, hogy ajándék volt. Tisztában vagyok azzal, hogy béna vagyok és képtelen vagyok bármi „élővel” törődni, gyerekekről gondosodni meg már pláne nem. Ezt a növényt nem ajándékozhattam tovább, mert érzelmi értéke van és minél tovább meg kellene maradnia. Előre köszönöm a válaszokat.

2017. ápr. 28. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
egy ideig elvoltak nekem is,de aztán ha nem ültettem ki az udvarra akkor tönkre ment
2017. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
amúgy látom nincs valami jó napod...esetleg gyerekkel kapcsolatos kérdést is írtál ki? :)
2017. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lakásban lakom és viszonylag sötét erkélyünk van. Nem tudom kertbe ültetni az alkategória ellenére. Nincs gyerekem, túl fiatal vagyok még hozzá. 😉 A hónap elején tettem fel utoljára kérdést. Mivel kezelhetném? A vegyszerek segítenének?
2017. ápr. 28. 19:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy az első is írta. A rózsa egy idő után elpusztul cserépben. Bármit csinálsz, annak a kertben a helye. Nekünk a panel előtt virágoskertek vannak, oda ültettük ki és köszöni szépen, 3 éve megvan és virágzik. Így ugyan nem a miénk, de él és jól van. Egy rokont nem lehetett lebeszélni róla, hogy cserepes rózsát ajándékozzon. Egyébként tele van a lakás szobanövényekkel, pálmákkal, orchideákkal, gyönyörűek mind, de a rózsa az nem való lakásba, és pláne nem való cserépbe.
2017. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tehetek arról, hogy a leendő férjem rózsákkal lep el. 😉 Tetszik, de egy kaktusszal jobban járnék, azaz túlélné a törődésemet. 😀 A nagymamámnak évek óta megvan a növénye. Ő adott locsolási tanácsot, de neki még sosem penészedett. Kezdek megint kétségbeesni. A szülinapomra kaptam. Tudnátok kíméletes vegyszereket ajánlani és mekkora cserépbe ültessem? Olyankor lehetséges átültetni, amikor virágzik? Mert anyám kizárólag akkor szokta, amikor már elvirágzott.
2017. ápr. 28. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Erkélyen is megmarad, ha elég nagy az edénye. Ha árnyékos, akkor a külső részre kell tenni, nem a fal mellé, hogy kapjon azért némi fényt.

Valami rendesebb, laza virágföldbe kell ültetni.

Ilyen minirózsáról van szó, amiből 3-4 van egy cserépben? Vagy rendes nagy kerti rózsa, cserépbe téve?


A levél nem penészedhet, az feltehetőleg lisztharmatos.

Növényvédőszer-boltban kérj valamit lisztharmat ellen. Kérdezd meg, van-e kis kiszerelésben felszívódó szer, azzal hatékonyabban lehet védekezni, de szükség esetén kontakt szerrel is meg lehet oldani.

Pl. ez jó:

[link]

A leveleket nem kell bántani, azok szükséges dolgok, a permet majd megoldja.


A föld penészedése magától elmúlik, amint abbahagyod az ész nélküli öntözést. Csak akkor kell öntözni, amikor már pár cm mélyen is kezd száradni.


Kaktuszokkal sokkal nehezebb lenne, ha rendesen akarnád tartani. Pl. nemigen tudnád hideg helyen teleltetni. Agyonöntözni is könnyebb lenne.

2017. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!