Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fát vághatok ki a...

Milyen fát vághatok ki a saját telkemen?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy vannak mindenféle jogaik a fáknak, és hogy az önkormányzatok, "ha akarják" megbírságolhatnak.


Hogy kell kivágattatni?



2017. júl. 2. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Ha a fa veszélyezteti a házat, vagy a szomszédot, esetleg az elektromos vezetéket, vagy bármit, akkor érdemes olyannal csináltatni, akinek van felelősségbiztosítása az ilyesmihez.

Ha csak egy fa, amit simán ki lehet vágni, akkor fogod és kivágod. Nem hiszem, hogy magánterületen ott lenne helyi védettségű fa...

2017. júl. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Bejelentés köteles a fakivágás. Ha jól tudom csak 3m felettiekre vonatkozik.

Biztos ami biztos, kérdezd meg az illetékes önkormányzatnál.

2017. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A fa 3 m feletti, hársfa. A baj, hogy tönkreteszi az alatta álló autót. A kocsimosó se hozza le ezt a mézgát. Ültetnék más fát a helyére, ami nem ilyen kártékony.
2017. júl. 2. 18:04
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Igen, önkormányzattól érdeklődj, jegyzőtől pl.


Általában nincs szabályozva, legfeljebb belvárosi részeken a városképi jelentőségű nagy fák. De pár helyen (szerintem csak pár bp-i kerületben) lehet bejelentési kötelezettség, vagy akár engedély is kellhet.

Gyümölcsfák esetében általában engedékenyebbek az ilyen helyeken is.

2017. júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Saját telkeden kivághatod a fát, de nem ilyenkor. Illik megvárni a fészkelési időszak végét.
2017. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem is most akarom, majd ősszel, de lehet, hogy csak ágvágás lesz a vége. Különben is van egy örvösgalamb-fészek rajta, nem akarom, hogy bármi bajuk essen.
2017. júl. 3. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!