Kezdőoldal » Otthon » Kert » Auchanban akciós a rózsatő,...

Auchanban akciós a rózsatő, milyen lehet, érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 1. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A rózsatővel nemigen lehet gond, annál inkább a naptárral. Mert akárhogy nézem, szeptembert mutat.

A rózsáknak most már lassan készülni kell a telelésre, levelekkel teli állapotban lévén. Ez a gyökértelen-levéltelen állapot szeptemberben nagyon távol van a természetestől.

Ha most nekifog kihajtani, leveleket, hajtásokat, gyökereket nevelni, akkor a téli felkészülésre már nem marad ideje. Jó eséllyel nem bírja ki a telet.

De hát csak 300 Ft, két gombóc fagyi ára, ennyit meg lehet kockáztatni.

2017. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,hármat vettem,meglátjuk mi lesz belőlük..Mondjuk akkor még nem értem ,miért most kezdik àrulni?
2017. szept. 2. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

NEM!!!

Bár úgy látom, már késő, megvetted, ez esetben nem értem a kérdést.


2 évben vettem, és nem csak 1-1 darabot...

Semmi nem maradt meg belőlük.

Pedig nagyon szerettem volna már rózsát.


A naptárral semmi gond nincs, nagyobb eséllyel marad meg egy őszi telepítés, mint egy tavaszi.

Ugyanez igaz a gyümölcsfákra, és a legtöbb növényre.


Ezekkel a gyökércsomagolt rózsatövekkel viszont az van, hogy alig van gyökerük, ha már kibontottad és elültetted, láthattad, hogy egy éles vágással meg vannak csonkítva.

Az teljesen rendben van, hogy a zöld rész le van metszve és nincs levele, mert így nem azokra fordít energiát, ezt más növénynél is alkalmazzuk.

Az őszi telepítésnek az a lényege, hogy a begyökeresedésre koncentráljon a növény, és a fagyokig hátralévő idő erre még normál esetben elég lenne.

Nem a talajmenti fagyokat kell ilyenkor nézni, mert olyankor a föld alatt nem fagy, a gyökér védve van.

A keményebb fagyokig meg még bőven van idő.


Na de amint írtam, ezek az elvágott gyökerű 300 ft-os tövek ... hát szinte szemét kategória.

Amúgy úgy emlékszem, hogy én is írtam ki erről kérdést akkoriban, lehet megpróbálom megkeresni.


Mivel 2 évben sem sikerült, úgy döntöttem, hogy inkább rászánom a pénzt, és megveszem a konténerest, aminek rendes gyökere van. Ez egy kb 2 literes műanyag cserepes növényt jelent, vagyis kettőt vettem. A magasságuk olyan 60-80 centi körül lehetett, de ugye ezt vissza kell metszeni. És érdekes módon mindkettő megmaradt, mert nem voltak csonkolva a gyökereik.

Ja, és nem kell egy ökör árára gondolni, olyan 1200 ft körül lehetett.

2017. szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző: elég sok mindent sikerült összehordanod, amik a hozzá nem értésedet bizonyítják.


Pl. az igaz, hogy az őszi telepítés jobb, mint a tavaszi, de ez ősz végére, tél elejére vonatkozik. Most még nyár van gyakorlatilag, a rózsaoltványok erős növekedésben vannak, a vesszőik nincsenek beérve. Ha most a meleg időjárásban kiülteti, akkor elkezdenek hajtani, és az új hajtások már nem fognak beérni. Ha jön egy keményebb tél, akkor csak abban lehet reménykedni, hogy az ültetéskor is meglévő részek életben maradnak, és alvó rügyből kihajtanak. (Ennek érdekében december elején fel kell kupacolni földdel, mert a talajhő segít egy kicsit.)


A gyökércsomagolt rózsáknak és gyümölcsfáknak ugyanakkora gyökerük van, mint más szabadgyökerű oltványoknak, amik az összes elültetett oltvány 99%-át jelentik. Nekem eddig minden gyökércsomagolt növényem kiválóan eredt. (A meglévő százvalahány gyümölcsfám és 25 körüli rózsám közül egy sem volt konténeres.)

Nyilvánvalóan semmilyen rózsánál és fánál nem adják hozzá azt a gyökeret, ami a tőtől 2 m-re volt. De hát ha kevés hajtást kell táplálni, mert kellően vissza vannak vágva, akkor ez a kevés gyökér is elég. (Viszont ha el van halva a gyökér, mert kiszáradt a sokáig tartó tárolásban, vagy a vevő napokra vízbe áztatta ültetés előtt, akkor tényleg nem fog kihajtani.)


A konténeresek könnyebben megerednek ugyan, de utána nagyon lassú lesz a fejlődésük, mert a konténerben összetekeredett gyökerek problémát okoznak. Az október közepe után kitermelt és ültetés után jól kezelt szabadgyökeresek gyorsan utolérik és lehagyják őket.

2017. szept. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nyilván elsősorban a fikázás volt a célod, büszke lehetsz magadra.

nem 1 éve kezdtem a kertészkedést, érdekes módon elég sok sikerélményem van mindenféle növénnyel, azóta már rózsával is.

a 300 ft-os gagyi hiperes esetében is biztos én voltam a béna, azért írta még rajtam kívül szinte mindenki, hogy nem sikerült. de szerinted biztos senki nem ért hozzá.

csak kiforgatod a szavaimat, pedig nem írtam olyat, hogy 2 méteres gyökeret várok...

de biztosan a konténeresnél is az lesz a probléma, hogy milyen formát vettek fel a gyökerek... :D

és én vagyok a helikopter... :D

momentán ebben a percben is van friss bimbó a rózsámon, hála a hozzá nem értésemnek.

egész nyugodtan vissza lehet keresni a régebbi kérdéseket, az az 1-2 kulcsszó adott. a legtöbb embernek nem maradt meg ez a 300 ft-os vacak. kirakják az előző szezonból ottmaradtat is, ami nulla nedvességet kapott, mert a hipernek nem az a célja, hogy nálad szép növény legyen, hanem az a 10 ft haszon.

2017. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!