Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti munkákhoz - pl. leszárad...

Ignis Subdialis kérdése:

Kerti munkákhoz - pl. leszáradt vagy letört ág eltávolítása - szeretnék egy fűrészt, amivel egyedül le tudom vágni az ágat. Milyen típusú fűrészt vegyek?

Figyelt kérdés

2017. szept. 28. 13:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve az adott típusból milyen méretűt, mi fontos ilyenkor?
2017. szept. 28. 13:50
 2/11 .,,.,,.,, válasza:
Szerintem nincs olyan nagy különbség a keretesfűrészek között, ha csak ennyire kell akkor választasz eggyet és kész.
2017. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 .,,.,,.,, válasza:
Ha láncfűrészre gondoltál, akkor veszel valami olcsó elektromosat.
2017. szept. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kézi fűrészben ilyesmi kivitelűt keress:

[link]


Lidli-aldi áruházakban is szoktak árulni ilyesmit, elég jó minőségűek.

Könnyű, egykezes fűrészek

2017. szept. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Mindjárt megnézem a kristálygömbömben hogy a kérdező kézi vagy valami elektromos esetleg benzines fűrészre gondolt.
2017. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Nekem ilyen jellegű van (keretes fűrész):

[link]

nem a márka a lényeg, hanem a kivitel, barkácsáruházakban is kapható. Azt a méretet válaszd, ami erőnlétednek leginkább megfelelő (könnyen tudod kézzel tartani). Az egymás utáni fogak különböző méretűek, pótlapot is könnyen be lehet tenni. Annyira könnyen és szépen vág, hogy asztalos ill. ácsmunkánál is használható fűrészként. A #4 által ajánlottat én másodlagos, pótfűrésznek tartom, sokkal nehezebb vele dolgozni.

2017. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem erdőt akarok irtani, hanem néha egy-egy ágat levágni. Valószínűleg hozzá nem értésemből fakad, hogy úgy véltem, ehhez elég egy fűrész mindenféle motor nélkül és hogy ez ki is derül az általam vázoltakból. Köszönöm a linkeket, meg az informatív leírásokat, pont erre van szükségem: a hozzászólók tapasztalatokkal megalapozott(!) tanácsaira. A fogazás mérete, szöge összefügg valamilyen vágási tulajdonsággal? (Csak mert ennél az utolsó linknél írja, hogy döntött fogazás.) Azért valami megbízható márkát vennék majd, fejszénél már megtapasztaltam, hogy összehasonlíthatatlan egy kertészboltos és egy minőségi termék hatékonysága és kitartása.
2017. szept. 28. 22:54
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Neked ez a legeslegjobb masina!!

[link]

B&D aligátor fűrész. Van már aksis változat is

2017. szept. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ennél a támasztó résznek semmi értelme 3 cm-nél vastagabb ágak esetén, csak nehezíti a munkát, a rossz hozzáférés miatt. A támasztás csak egész vékony ágak esetén jó, mert ezek esetében a sima láncfűrész csak kreppeg, dobálja az ágakat. Sok vékony ághoz viszont egyenként odaemelgetni, hát az se egy könnyű dolog.

Az élesen fogazott támasztással pedig roncsol, emiatt élő növények metszésére megint csak alkalmatlan.


Kérdező: tényleg nem írtad, hogy kézi fűrészre lenne szükséged. Sok ember vesz a fáihoz valami olcsó láncfűrészt.

A keretes fűrész nagyobb ágakhoz való, kisebb ágakhoz, sűrűbb helyen az elsőként linkelt vékony fajtával lehet hozzáférni.

A hátrafelé álló fog jobban beleakad a fa rostjaiba, ha nem tudod rányomni az ágra, akkor haladósabb vele a munka.

A döntött fogazás szerintem hajtogatott fogazást jelent, csak valami fordítógép miatt lett belőle döntött. A hajtogatás azt jelenti, hogy a fogak két oldalra ki vannak hajtva, hogy szélesebb vágást csináljon a fűrész, ne szoruljon meg a lap.

De pár ághoz felesleges drága márkás fűrészt venni.

Ha van hosszabbítód, akkor egy márkás kézzel húzós fűrész árán már tudsz venni egy jó állapotú használt elektromos láncfűrészt.

2017. szept. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"valami megbízható márkát vennék majd"


Ha nagyon fontos szempont, akkor Fiskars vagy Gardena.

Hozzáteszem, én rendszeresen, sokat kertészkedem, és a lidlben vásárolt kézi ágvágó fűrész is igen jó, teljesen megfelel.

2017. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!