Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sírba visz a trombitafolyondár...

Sírba visz a trombitafolyondár! (? )

Figyelt kérdés

Kerttervet készítek tavaszra és az örökös problémám a trombitafolyondár, ami mostanra kezelhetetlen méreteket kezd ölteni.

Sajnos annak idején nem tudtam, hogy ilyen agresszív, nem bástyáztam körbe a gyökereket és így jártam.

Jön fel a házoldalában, lépcsőn, töri fel a betont, nyom szét mindent.

Az eredeti tő már évek óta nincs meg, ezek a jövevények a hajtások.

Valaki azt mondta locsoljam a töveket gázolajjal, a másik, hogy csövet dugjak le és öntsek bele sósavat.

Mit gondoltok ezekről?

Az, hogy kihúzkodom amennyire tudom sajnos nem megoldás, 5-10 méterre is megjelenik, nem furkálhatom, áshatom végig a kertet.

Ráadásul az eredeti tő, egy hatalmas csodaszép rózsalugashoz van közel, amit nem akarok kipusztítani.

Valakinek lenne valami nagyon radikális ötlete? Imába foglalom a nevét!


2018. jan. 9. 18:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
21%
Bio gyomírtó a kecske vagy csirke
2018. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
21%

Esetleg olyan inváziós növények amelyek nem engednek mást odamenni, de neked megfelelő.


Továbbá bio kertészetekben alkalmaznak vastag szálas növény borítást. Lényegében beszalmázod a folyosókat a kert ágyak között.

2018. jan. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
24%

# 10

"Én olyat fújtam, ami nem volt visszavágva"


Úgy látom, olvasási problémáid vannak.

Pont előtted részleteztem, hogy csak akkor viszi ki egy használatra, ha elég tömény keveréket használsz.

Az említett olvasási problémák miatt a gyomirtó csomagolásáról sem olvastad le, hogy hány %-osra kell keverni, és nyilván 2 %-os szerrel próbálkoztál.

(Vagy: nem glifozátot használtál, hanem valami kontakt hatóanyagot.)


Én jópárszor gyomirtóztam már a telkemre betörő sarjadzó bozótot, különböző helyeken.

Ha az 5 m-nél magasabb bozótot ki tudom gyomirtózni egyszeri használattal, 5-6 %-os szerrel, amikor ráadásul a bozót tetejét nem is tudom igazából elérni a permettel, akkor más is ki tud gyomirtózni olyan növényt, amit jól körül lehet járni, és akkurátusan leszórni.


Az oldalhajtásai közül azok maradnak meg, amik nincsenek már összeköttetésben az anyatővel, ásás vagy egyéb okok miatt.

2018. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
56%

Volt már dolgod idős trombitafolyondárral?


Arra nem vagyok kíváncsi, hogy hány hektár erdőt irtottál ki ezzel a rákkeltő szerel.

2018. jan. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész tanácsokat, de nekem valami nem világos, ... de biztos, hogy velem van a baj.

Ha használom a gyomirtót (glifozátot) és sikeresen lepusztítottam a lombozatot, akkor utána a száraz ágakat levágom, a tövet amennyire tudom kivágom, utána nem fog megint a bent maradt gyökérről kihajtani? A gyökeret is elpusztítja?

Mert az oké, hogy az új sarjakat fűnyírózzam, de a lépcső és a házfal között, a lépcső közepén kinövő, vagy az emésztőből és egyéb abszurd helyeken megjelenőt nem tudom fűnyírózni.

Ezeket glifozátozom, de mi van a gyökérrel? Rendszeres használat mellett megadja magát az is?

2018. jan. 11. 18:47
 16/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem ismerem ezeket, szerencsére trombitafolyondárom sincs, csak megsajnáltalak téged és mindenkit, aki ezzel harcol.

Nem tudom mennyire hatásos, de hátha!


[link]


[link]


[link]

2018. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért glifozát és nem csákány kell neki először, mert az kiírtja a gyökereket is.


Ha kicsákányoznád a gyökeret 1 m mélyen, akkor kezdődne a növény bosszúja.

2018. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Ez lenne a Glifozát?

[link]


Egyelőre 2 helyen találtam, (Baján és Szigetszentmiklóson) CSAK személyesen lehet vásárolni, futár nem hozza ki.

Mindkét hely nagyon messze van tőlem.

Esetleg megpróbálom Cegléden, vagy Jászberényben,...

Ez ennyire beszerezhetetlen?

2018. jan. 11. 20:41
 19/24 anonim ***** válasza:
92%

A glifozát tartalmú növényvédőszereket be akarták tiltani, de 2022-ig meghosszabbították a használatukat.

[link]


Glialka is glifozát hatóanyagot tartalmaz, mint a legtöbb totális gyomirtó. Szóval mindegy, hogy milyen márkájút veszel.

[link]

Neked elég a 2 decis kivitel is szerintem, s bármelyik gazdaboltban kapni.


Amúgy szép dolog ez, hogy tiltsuk be a vegyszereket, meg legyen minden bio. DE! Ki fog majd kapálni? Mert vegyszer nélkül más megoldás nincs. Régen természetesen minden más volt. A falvak lakossága csak a földeken dolgozott. Most meg pár 10 traktor levegyszerez több ezer hektár, ami egy falu területe.

2018. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

#19

Köszönöm szépen, akkor megpróbálom valahol a közelemben.

Sajnos nem merem osztani az optimizmusodat a 2dl-t illetően, mert jelenleg 3 db többéves vastag és minimum 10 kicsi keseríti az életem. Gondolom mire levelesek és kezelhetőek lesznek, még több lesz.:(

2018. jan. 12. 08:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!