Kezdőoldal » Otthon » Kert » Buxus visszavágása milyen...

Buxus visszavágása milyen fokú lehet?

Figyelt kérdés
2.5 méteres buxusomat többször a sírból hoztam vissza decis permettel. Él és ha ügyelnék rá, helyrejönne, sok új levél van rajta. Sajnos, a gázóra mellett nőtt nagyra és a gázóra cserét csak úgy akarják elvégezni, ha helyet csinálok, amit a gázosok kivágással tartanak megoldhatónak. A buxus jól tűri a metszést, ezt tudom. De ha meg szeretném tartani, mekkorára vághatom vissza a legkisebbre, hogy onnan még legyenek új hajtásai? Az első ágazódás kb. ötven cm magasan van. Mivel eddig nem metszettem, belül eléggé ritka. Vagy vágjam ki és ültessek újat?

#megmentés #buxus #új hajtás
2018. szept. 29. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom,még ha a bokor közepén is lenne a gázóra,akkor sem kellene kívágni.

Ez kicsit a szerelők túlkapása is.Nem a jó indulat vezérli őket,hanem a kekeckedés .

2 hollandert lecsavarni,majd vissza,és rá a plombát ,nem egy olyan nagy dolog.

Persze majd fenyegetőznek,hogy akkor lezárják a gázt.

Ebben nem akadályozná őket a bokor ott léte ?

Na ezek is a fontosságukat hangsúlyozzák inkább.

2018. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson egy szaros gázóracseréért, ami ÖT PERCES munka, kivágni a bukszusodat! Meg sem kell nyirbálnod!

Szegény bukszus!

Adj nekik egy 500-ast és rögtön nem fogja őket zavarni a bukszus!

2018. szept. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

... de azt előre add! Vagy egy ezrest, ma már az is aprópénz. Mindenesetre olcsóbb, mint egy másik bukszust venni és lesni, hogy növekedjen.

2018. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
A szomszéd 3 éve ki akart dobni 12 buxus bokrot. Levágta kb. 20 cm-re a föld fölött és kiásta a gyökerét. Én elkértem és elültettem. Most 130-140 cm magas sövényem van.
2018. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors és értékes válaszokat! Az elsőkhöz hasonlóan éreztem én is, de a 4. pontosan olyan példát hozott, amilyenre gondoltam. Nagyon köszönöm a lelkesítő eset említését! Ha jól következtetek, akkor a bukszusom kiirthatatlan! Ebben reménykedtem én is, mivel a mellette lévő akácfát viszont én nem tudtam eltüntetni, már a fejemre -és a bukszusomra nő! Hasonló életerővel bírnak az udvaromon levő uborkafák és borostyán is ....
2018. szept. 29. 20:48
 6/12 A kérdező kommentje:
4-estől elnézést kérek, a nagy igykezetemben a piros kézre nyomtam, holott nagyra értékelem a válaszát és a felfelé mutatóra akartam nyomni. Egy másik kérdesemre adott jelentéktelen válasznál megpróbáltam a behajtani tilos jelet, hátha ad módosítási lehetőséget, de nem arra való. Ha esetleg valaki tud segíteni, megköszönöm.
2018. szept. 29. 21:06
 7/12 anonim ***** válasza:

#6

Annyit tudtam segíteni, hogy zöld pacsit adtam a 4-nek, holott nem szoktam értékelni, se pro, se kontra.

Remélem te is ilyen szerencsével jársz!

2018. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Korántsem kekeckedés, legfeljebb egy kis túlkapás lehet.

A gázórának (és nyomáscsökkentőnek) jól megközelíthetőnek kell lenni, hogy ha van egy szivárgás, vagy bármi vészhelyzet a lakásban, akkor ne térképpel meg iránytűvel kelljen odatalálni a bozótban, éjszaka esőben esetleg csuromvíz levelek között, hanem simán oda lehessen sétálni (futni).


Ahogy írják, a buxus nagyjából kiirthatatlan, a szomszédom is levágta pár éve arasznyira, mert az alja kopasz volt, és most szép sövény van a háza előtt.

Az nagyon csúnyán nézne ki, ha csak a gázóra felőli oldalát nyírnád le, a másik (kb. a látható) oldal, valamint az 1,8m feletti része meg megmaradna ilyennek?

De ha a töve is túl közel van az órához, akkor meg lehetne fontolni, hogy jól visszavágni, nagy földdel kiásni, és odébb ültetni egy méterrel. Egy év múlva már szép zöld lenne. Ha most is elég csupaszas, akkor nem lenne olyan nagy veszteség.

2018. okt. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm #6-osnak!
2019. jan. 8. 13:14
 10/12 A kérdező kommentje:
/a hatos én vagyok :(. / Nagyon köszönöm #7-esnek!
2019. jan. 8. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!