Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szivattyút érdemes...

Milyen szivattyút érdemes venni fúrtkúthoz?

Figyelt kérdés

Van egy 10 méteres 110es kút:

1 számít-e az emelőmagasságnál hogy 50m-el arrébb kell vinni a vizet?

2 milyen vízhozamú kell legyen, hogy egy nagyobb kerti locsolót kényelmesen kiszolgáljon?

3 fentiek alapján mekkora névleges teljesítményű szivattyú tudná teljesíteni ezeket?

4 kinek milyen márka, típus vált be?


Köszönöm a válaszokat



2019. márc. 28. 15:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mert a nyári nagy melegben a hideg víztől megperzselődhetnek a levelek, vagy sima hősokk lép fel.
2019. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én már próbáltam "direkt" előidézni a sokat emlegetett perzselést, hősokkot, de sosem sikerült.

Őstermelőként növényekből élek és volt, hogy csak 40 fokban, tűző napon tudtam locsolni.


De számtalanszor láttam, hogy kánikulában megy az öntözőrendszer (szórófejes) a hektáros területű zöldségtáblákra (káposztafékék, krumpli, répa stb) és látszólag semmi bajuk sincs.



Kezdem azt hinni, hogy csak legenda.

2019. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Permetszerrel vagy lombtrágyával már könnyű perzselni, de sima vízzel számomra hihetetlen.
2019. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A perzselés valóban ritka, inkább csak a zsenge hajtásokon, leveleken érhető tetten. A hősokknak viszont attól, hogy külső nyoma nincs, komoly hátránya, hogy gyengíti a növényt. Energiát kell fordítania a kiheverésére, és ezt az energiát az immunrendszer működtetésétől vonja el.
2019. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!