Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi az a fűnyíró regulátor?

Mi az a fűnyíró regulátor?

Figyelt kérdés
szerelő azt mondta regulátor hibás és nem csinálja meg . Mi ez a regulátor ?

#kert #fűnyíró #reguátor
2019. jún. 3. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem kell kitalálni, hogy ez egy benzines fűnyíró esetleg?
2019. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
van dízeles is ? :)
2019. jún. 3. 20:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az tartja megközelítően a beállított állandó fordulaton a gépet terhelésen egy rugó előfeszítésével.Ha nincs terhelve,vagy alig terheled,akkor is azon a fordulaton megy tök gázon.Ha belenyomod egy nagyobb fűbe ,akkor a motor fordulata esne teljes fordulaton,de a regulátor nyit a fojtószelepen és emeli a teljesítményt,hogy a gép tartsa a fordulatot.Mikor megint alig van terhelés,mert kicsi,vagy ritkább a fű,akkor szétpörögne a motor,de a regulátor zár a fojtószelepen,hogy megelőzze ezt.A fordulat közel állandó,de a teljesítmény változó.

Regulátor másképpen mondva szabályozó,rendező.

2019. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifelejtettem,hogy te a regulátort szabályozod a gázkarral,az pedig a pillangószelep mindenkori állását vezérli.Ha ezt kiiktatnád,akkor vagy belefulladna a fűbe,vagy túlpörögne a gép a motort károsítva,mert csak a gázkarral játszva ezt te nem tudnád az optimális tartományban tartani.
2019. jún. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
akkor ha jól gondolom ez a karburátirban lévő csavar lenne ? Amit ha teljesen betekerek felpörög a motor ha kiengedem lefullad ?
2019. jún. 3. 20:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, amit én szedtem szét, mert a hajtókarcsapágya széthullott 1 óra után, ott belül volt a forgattyúsházban, valószínű azt nem akarta szétszedni, mert ha nincs alkatrész akkor???
2019. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jó kérdés , tényleg nem értek hozzá . Tudnál képen mutatni egy ilyen regulátort ? Esetleg megkeresem ha van rajta sorozatszám talán megtudom rendelni
2019. jún. 3. 21:02
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


3. oldal, 5-ös pozició, a 4. oldal számozása szerint.

2019. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, a lényeg a forgattyúsházon belül van...

Igencsak szét kell szedni.

2019. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Faklyahhh válasza:
Kicsit mellé beszélt az iklető de se baj.
2021. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!