Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha így fojtatja megfogja ölni...

Gags kérdése:

Ha így fojtatja megfogja ölni a virágokat, de nem akar rám hallgatni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Két orchidea sorsáról van szó. Tudom, nem nagy ár, de fájdalmas nézni ahogy napról napra, a szemem előtt pusztulnak el.

Az első virág évekkel ezelőtt megvolt, a másodikat én vásároltam neki, ajándék gyanánt (ő választotta, gyönyörű darab). Nekem is van egy sajátom, tőle kaptam.

A legelső virág évekig sínylődött, a megvásárlása után alig hozott virágot. Aztán amire megkapta a másodikat is, igazán nagy őrültségbe kezdett (én ekkortájt kaptam a sajátomat). Vízben feloldott, hetekig érlelt fogamzásgátlóval kezdte öntözni őket, egy munkatársa javaslatára. Ez látszólag eredményes volt, mert a oly hosszú idő után végre először kivirágoztak, hosszútávon azonban kinyírta szerencsétlen virágok gyökérrendszerét... a levelek lefelé konyulnak és barna a élük, a gyökerek megduzzadtak és szürkék, félek, hogy sok elhalt közülük.

Figyelmeztettem, hogy ez nem valami jó ötlet, és hogy kinyírja őket, de nem hallgat rám.

Ajándékba adtam, nem vehetem csak úgy vissza, de fájdalmas nézni, hogy mit tesz velük.

Néha lopva megöntözöm őket én, és elborzadok azon a narancssárga szennyvízen ami szerencsétlen orchideák cserepében marad. Újonnan azt találta ki (szintén egy munkatársa javaslatára), hogy ezeket a trópusi növényeket csak kéthetente kell öntözni...

Nem tudom mit tegyek, hogy leállítsam, amíg még menthetőek ezek a virágok.

Ti mit tennétek az én helyemben?



2019. júl. 2. 20:40
 1/9 Pussyhunter001 válasza:
22%
Kit erdekel?
2019. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Talán téged, ha már méltattad magad egy ilyen tejesen haszontalan válaszra.
2019. júl. 2. 21:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki új munkahelyet kevésbé hülye kollégákkal.
2019. júl. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
...az orchideák alatt meg cserélj virágföldet, a mostani a veszélyes hulladékba menjen.
2019. júl. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen mód rá, hogy jobb belátásra bírjam!? >< Bármi... amit még nem próbáltam
2019. júl. 2. 21:09
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
"Vízben feloldott, hetekig érlelt fogamzásgátlóval kezdte öntözni őket, egy munkatársa javaslatára" 😂😂😂😂
2019. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem röhög, együtt érez v.v
2019. júl. 2. 21:13
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Mondd meg neki, hogy elviszed rendbe hozni őket, aztán felejtsd el visszaadni!

És legközelebb ne virágot ajándékozz neki, hanem zoknit, vagy dezodort!

2019. júl. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki a sajátodat és kérdezd meg, hogy akarja-e hogy olyan szép legyen. A te virágod a te tanácsod eredménye, az övé meg a munkatárs tanácsának az eredménye. Ha nem hallgat és makacskodik továbbra is, akkor én hagynám. Majd ha kidobja őket, mert végleg tönkremennek, akkor (talán) rájön magától, úgyis az a legjobb tanulás, ha magától jön rá az ember. Bár ha egy ilyen fogamzásgátlós tanácsot megfogad, akkor nem biztos, hogy bármire is rájön magától..
2019. júl. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!