Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet kezdeni a szőlőssel?

Mit lehet kezdeni a szőlőssel?

Figyelt kérdés

Nem rég vettünk egy zártkerti szőlőst. Minket a telken lévő ingatlan érdekelt elsősorban. Tehát a szőlőssel nem szeretnénk kimondottan foglalkozni. Kb. 1000 nm szőlőről van szó.

Úgy tudom ilyen esetben az a szabály, hogy kiadni nem lehet, hogy valaki átvállalja a termesztést.

Na de akkor mit tudunk tenni? Mi legyen a sok szőlővel?

Ha jól tudom 2 fajta bor szőlő is van közte.

Jelenleg rendezett a szőlő, így vettük át. Csak nem értünk hozzá kicsit sem. Viszont úgy sem lehet hagyni magára, hogy gazosodjon.

Megköszönném ha írna valaki hozzáértő, mit érdemes kezdeni vele.



2019. júl. 10. 07:34
1 2
 11/18 mindentudó99 ***** válasza:
31%
Szőlő eladáson majd szüret előtt gondolkodj. De azt meg kell érni a szőlőnek. Na most ha mostantól majd senk nem permetezi nem gondozza míg megérne szüretelned nem igen kell majd. A szőlő a legkényesebb gyümölcs szerintem.
2019. júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%

Nem lesz ebből szőlő, ha nem értesz hozzá. Nekem is furcsa amúgy az ilyen. A kollégák folyton csesztettek, hogy miért nem kertes házat veszek, minek megyek panelbe (kertvárosi tégla társasház, belső parkosított kerttel). Há mondom dolgozok, utána max a füvet lenyírom, de inkább pihenni akarok. Hülye vagyok, kert kell.

Na most mindnek van egy gazos gondozatlan előkertje néhány félholt tujával, a telek meg be van ültetve akáccal, mert azzal nem kell csinálni semmit. Na ennek oszt volt értelme.



Kérdező, érdeklődd meg a környéken kell-e valakinek. Nem fog. Kapálni, meg permetezni olyan órabéren fognak eljönni, meg olyanok a vegszerárak, hogy úgysem fogod megfizetni. Nem is beszélve az időjárásról, csupa gomba minden a sok esőtől. Úgyhogy vágd ki, oszt ültesd be akáccal... Azzal nem kell csinálni semmit...

2019. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 mindentudó99 ***** válasza:
78%
A kert nem azt jelenti hogy termelni kell benne. Beül az akác alá az árnyékba és levágja alatta a füvet amikor kell . Nem kötelező veteményezni. Ez így még mindíg jobb mint a panel.
2019. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
39%
A panelnèl persze, de èn gondozott társasházról beszèltem, pihenőkerttel. Ott is lehet hűsölni. Egy akácosban nem. Szerintem ezèrt nem èrdemes tönkretenni egy drága szőlőst. Na de ne tèrjünk wl a tèmától.
2019. júl. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 mindentudó99 ***** válasza:
65%
Ha szerencséd van találsz hozzáertőt valami nyugdíjast aki jó pénzért megcsinálja. Legalább idén hamár rajta a szőlő.
2019. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha Dinnyéstől legfeljebb fél napi járásra van az ültetvény, tudnék egy megbízható vándorfilozófust, aki bizonyára szívesen művelné termés fejében. :)


Viccet félretéve: szerintem ha nem találsz rá embert termésért, akkor végy egy fűnyírót, vagy kaszát, és csak kaszálgassad a gazt a sorok között, a szőlővel ne foglalkozz. Előbb-utóbb elviszi valamilyen betegség, és akkor jöhet a fejsze. Apránként kipucolod, ha kérdezik, megmondod, beteg lett. De szerintem senki nem szólna rád, ha alapból ritkítani kezdenéd.

Fájó szívvel mondom ezt, mert épp az idén kezdtem újra művelni az évek óta csak kaszált veteményest és szőlőt. Találtam a gazban két termő othello tövet, körbekapáltam, megkaróztam, nekem nagy öröm volt, hogy ennyi év után, sok tarlótűz után ennyire élni akar ez a két tő. Sok öröm van a szőlőben, csak rá kell érezni. A kerti munka nem összehasonlítható a fűnyírással.

2019. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
47%

"A szőlő a legkényesebb gyümölcs szerintem."


Ekkora baromságot, a szőlő az egyik legigénytelenebb gyümölcs. Ha nem kapálod, nem metszed, beteg lesz, akkor is teremni fog minden évben, csak kisebb termése lesz és kevesebb cukorral.

2019. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Már megint kezded? Ne az ilyen földönfutó igénytelen direkttermőket vedd alapul. A minőségi szőlők gondoskodást igényelnek. Vagy szerinted a bortelmelő vidékeken unalmukban metszenek permeteznek. Ne nevettesd ki magad.
2019. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!