Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nincs egy szem szilva...

Miért nincs egy szem szilva se a sermina ringlómon?

Figyelt kérdés

Mindig permetezem, látszólag kutya baja. Kb 3-4 éves fa, eddig kétszer volt metszve egyszer csak ikeragakat, és most idén normálisan. Volt hogy egy pár szem volt rajta de nagyon kevés. Van még egy althann ringló a kertben mint porzó. Egyszerre lettek ültetve és az már viszonylag sokat terem.

Nem értem hogy esetleg a metszés hiánya miatt nem tudtak kifejlodni a termoagak? Ez a fa gyéren termő típus? Vagy valami baja van a fának?


Előre is köszönöm!


2019. júl. 13. 09:37
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Én arra fogtam hogy túl műtrágyáztam. Azt olvastam az is baj. 3-4 éves fa. Idén már teremni kellett volna. Nől iszonyatosan gyorsan. Termés meg semmi. Althann ringló.
2019. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én szilváim 7 év után kezdtek teremni.DE voltak évek,csak 1-2 szem termést hoztak csak .Az idén rengeteg a szilva,majd leszakadnak az ágak .Tavaly még kóstoló sem volt .
2019. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2, akkor számíthatsz rá, hogy jövőre meg alig lesz valami.

Nem fog tudni elég energiát elraktározni, mire zeket beérleli és jön a tél.

Kordában kéne tartani, hogy észszerű mennyiséget teremjen.

Sokan esnek ebbe a hibába, örülnek, hogy sok van, auztán köv.évben meg panaszkodnak, hogy semmi nincs.

A fa arra fog energiát fordítani, hogy túlélje ezt a mostani túltermést, nem lesz ereje jövőre termést érlelni.

2019. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:

Ha letermett meg kell szórni az ajat nitrogénnel és bemosatni. Még őszig hoz termőrügyet. Neten olvastam

. Kevésbé lessz hullámzó a termesmennyiség.

2019. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen, megoldás lehet, de még így is olvastam, hogy vagy beválik, vagy nem.
2019. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Sermina rettenetes sokat szokott teremni, nálam is Althann a porzó. Pont ma kóstoltam meg az első szemet.

Virág se volt? Vagy ha igen, akkor kicsi szilvák voltak?

Ha egyáltalán nem metszed, az a sok termés irányába hat. Én pont azért metszem, hogy kevesebb, de szebb teremjen, és ne terheljem túl a fát.

Azt el tudom képzelni, hogy a kicsi termővesszőket mind levagdostad, mert azt hitted, úgy kell metszeni. Nem volt olyan, hogy a kicsi ágakat letakarítottad? Mert termés leginkább csak azokon lett volna, fiatal fa esetében. Ha egy fa nem akar teremni, akkor a kicsi vesszőket, termőképleteket nem szabad bántani egyáltalán, csak a nagy vesszőket kell visszavágni és ritkítani.

2019. júl. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Virág ha jól emlékszem volt, bár nem sok. Idén volt rajta azt hiszem 1 vagy 2 szem de már nincs, valószínűleg lehullott.

Nem én metszettem, kertészt hívtam. Az eddigi metszés hiányától finoman szólva sem roskadt meg a fa a terméstől.

Ott voltam, amikor metszette a kertész és nem nyúlt a kis termővesszőkhöz, de ha ránézek a fára ilyeneket nem is nagyon látok, amit egy 3-4 éves fánál nem értek, tekintettel arra, hogy nem volt eddig metsztve.

2019. júl. 14. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!