Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tápoldat és PH? Bővebben lent

Tápoldat és PH? Bővebben lent

Figyelt kérdés

A cserepes növényeim locsolóvizét foszforsavval állitanám a megfelelő ph értékre.

Tápanyag utánpótlást is biztositok vitaflórával.

Kérdésem az lenne,hogy a locsoló viz nem e fog nagy koncentrációju foszfort tartalmazni a foszforsav és a tápoldat foszfor tartalma miatt?



2019. júl. 18. 06:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól tartok, erősen túlbonyolítod a helyzetet. A műtrágya oldatok megfelelő pH értékét az összetétel biztosítja, a csapvíz pH-ja is megfelelő, tehát savanyításra nincs szükség. Elvben már 1 csepp sav is jelentősen megváltoztatja a víz pH-ját, de az is csak megfelelő elektronikus mérőeszközzel ellenőrizhető. A tápoldatok meg az ültetőközeg pufferoló anyagai amúgy is értelmetlenné tennék ezt a beavatkozást.
2019. júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem bonyolitom túl.

Pl a paradicsom 6,5 ös ph mellett képes felvenni az összes tápanyagot tökéletesen. A viz ph nálunk ~8

Hozzáadott táppal ~7,6 körüli.

Azért ~ mert naponta változik a csapviz ph értéke ,nem sokkal de változik.

A 7,6 os ph érték amit tàp hozzáadásával kapok még mindig nagyon magas az 6,5 es ideálhoz.

Ha viszont hidrokulturában termeszenék növényeket és itt mos teljesen mindegy hogy zöldség vagy virág a PH beállitása még nagyobb jelentőséget igényel.

És akkor a megfelelő EC értékről nem is beszéltem.


Tehát valaki aki érti a kérdésem?

2019. júl. 18. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor állítgatnám a pH-t, ha rendes kalibrálható üvegelektródával tudom mérni és ellenőrizni a pH-t, és nem bizonytalan helyről vásárolt, bizonytalan körülmények közt tárolt pH-papírral.

A pH 2 egységgel való csökkentéséhez nem kell akkora mennyiségű foszforsav, ami az NPK arányt jelentősen felborítaná, ha ez a két pH egység a semleges tartományhoz van közel. Ha pH 4-ből akarnál 2-es pH-jú oldatot csinálni, akkor azt mondanám, hogy tényleg számold ki a foszfor mennyiségét.

[A vized hidrokarbonátos, vagy túlklórozott? Vagy mitől ilyen magas a pH-ja?]

2019. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lakmusszal nem is tudom mikor találkoztam.

Jó minőségű ph mérőim vannak.

Ha jól emlékszem 5l vizhez adtam 5 ml PK tulsújos tápoldatot amihez 6,2 ph állitottam és 0,7ml foszforsavat adtam.Szerintem ez kicsit sok.

Igaz a növény 2nap mulva hatalmas mély-lila virágokat hozott,sokkal szebb mint a társa.A méhek is jobban repdestek körülötte.

Szerinted salétrom sav jobb lenne a ph állitáshoz?

Vagy mindegy valójában.

Kicsit ezt a 0,7ml t soknak találom.Majd megmérem legközelebb hogy mennyi sav kell a tiszta viz ph csökkentéséhez.


A viz fogalmam sincs miért ilyen magas ph tartalmú.

Szerintem a tisztitás miatt,pedig elméletben nyáron savazzák is,a vizszolgáltató honlapja szerint.

2019. júl. 21. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!