Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a véleményetek a minimalist...

Mi a véleményetek a minimalista lakásokról?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre nagyobb trend lett a minializmus, már nem csak filmekben és videókban látom, de több ismerősöm is van, aki felvette ezt a minimalista életformát, egyesek egyenesen rajonganak érte.

Ilyesmikre lakásokra gondolok, ha valaki nem tudná, miről van szó:

[link]

Tehát letisztult formára, fehér/halvány, üres falakra, és a lehető legkevesebb dekorra.

Nem mondom hogy csúnya, mert tagadhatatlanul szépek ezek a lakások, amikor rájuk nézek szinte egy festményre, műalkotásra emlékeztetnek.

De én egyszerűen képtelen volnék bennük lakni, soha nem tudnám a sajátomnak nevezni, és igazán otthonomnak érezni azt a házat, amiben nem mutatkozik meg a személyiségem, hanem konkrétan bárki élhetne ott. Lehet ez a saját dilim, de imádom a kedvenc festőim alkotásaival, és a családom és barátaim fényképeivel teleaggatni a falakat, olyan ajándékokat kitenni a polcokra, asztalokra, amiket másoktól kaptam ajándékba, vagy valami kirándulásról hoztam más városból/országból. Lehet szentimentális vagyok, de még ha nem is minden nap, legalább hetente többször szánok rá időt, hogy végignézek ezeken, elmerengek a napon, amikor az adott kép készült, vagy a helyen, ahonnak a szuvenírt hoztam, és egyből jobb lesz a kedvem.:) Valahogy nyugalommal tölt el, hogy emlékek vannak a szoba minden szegletében. Egy minimalista stílust kedvelő szeméy lehet elborzad, ha hasonló "zsúfolt" házat lát, de nekem meg attól lesz rossz hangulatom, ha az üres házukban vagyok, nem vagyunk egyformák.

Ez a kérdés nem provokáló jellegű volt, megértem azt is, hogy egyeseknek miért tetszik a letisztultabb stílus, mindenkinek szíve joga, hogyan rendezi be lakását, csak érdekelne, hogy a gyakoris közösségben mi az átlag vélemény, ti mit gondoltok a minimalista berendezésről?



#dekoráció #minimalizmus #letisztult stílus
2020. dec. 28. 16:43
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
80%
Az alap kérdésben linkelteknél azért eléggé "cseles" kiejelteni a minimalizmust, főleg mikor 1-2 kép tele van dekor elemekkel, meg maga a fal anyaga, textúrája is ad egy alap díszítést. Ráadásul minden lakás "minimalista" addig amíg nincs belakva rendesen.
2020. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
95%

#21


Mi 3 éve költöztünk, rendeztük be az otthonunkat és még a mai napig olyan szinten minimalista, mint ezen a kepen:


[link]


😂😂 De jóformán ez azért tartható, mert rengeteg (nem véletlen) a beépített bútor.

2020. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
92%

22 Ez gyönyörű 👍

Nagyon szép.

2020. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
44%

Nekem valahogy túl laposak a minimalista bútorok és olyan üresnek tűnnek ezek a házak. Szépek egyébként, de nagyon nem az én világom😅

Itthon nálunk zsúfoltság van, kicsi a ház, a bútoraink nagyok, ehhez vagyok szokva🤷‍♀️

2020. dec. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
34%

A belinkelt minimalista lakások inkább azt tükrözik, hogy nem telik semmire az alapbútorokon kívül.

Egy ilyen lakásban csak a tv-t lehet nézni, vagy az üres falon a festési hibákat.

2020. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
26%
# Ha te mondod.:)
2020. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
26%
Ezek olyan "szegényszagú" lakások.
2020. dec. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
88%
Szeretnék ennyire szegény lenni 😂😂
2020. dec. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
70%
Ma már fontos a minimalizmus, mert minden lakás egy fotó műterem. Ami a háromdimenziós térben még nem tűnik soknak, az a kétdimenziós fotón már nagyon zsúfolt, ezért mindenki azt látja a fotókon te úristen hogy néz ki a lakásom, én meg eddig azt hittem jó lakás, és megpróbálja fotó-kompatibilissé tenni. Szerintem kb az esetek harmadában ezért lesz végül minimalista a berendezés.
2020. dec. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
78%

Én nem szeretem az üres falakat.

Azért lássuk be, hogy nem mindegy, hogy ha valaki kényelmesen leül otthon a fotelben, akkor a falon lévő festményeket tudja nézegetni, vagy csak a kósza pókokat.

:)

2021. jan. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!