Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a véleményetek a minimalist...

Mi a véleményetek a minimalista lakásokról?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre nagyobb trend lett a minializmus, már nem csak filmekben és videókban látom, de több ismerősöm is van, aki felvette ezt a minimalista életformát, egyesek egyenesen rajonganak érte.

Ilyesmikre lakásokra gondolok, ha valaki nem tudná, miről van szó:

[link]

Tehát letisztult formára, fehér/halvány, üres falakra, és a lehető legkevesebb dekorra.

Nem mondom hogy csúnya, mert tagadhatatlanul szépek ezek a lakások, amikor rájuk nézek szinte egy festményre, műalkotásra emlékeztetnek.

De én egyszerűen képtelen volnék bennük lakni, soha nem tudnám a sajátomnak nevezni, és igazán otthonomnak érezni azt a házat, amiben nem mutatkozik meg a személyiségem, hanem konkrétan bárki élhetne ott. Lehet ez a saját dilim, de imádom a kedvenc festőim alkotásaival, és a családom és barátaim fényképeivel teleaggatni a falakat, olyan ajándékokat kitenni a polcokra, asztalokra, amiket másoktól kaptam ajándékba, vagy valami kirándulásról hoztam más városból/országból. Lehet szentimentális vagyok, de még ha nem is minden nap, legalább hetente többször szánok rá időt, hogy végignézek ezeken, elmerengek a napon, amikor az adott kép készült, vagy a helyen, ahonnak a szuvenírt hoztam, és egyből jobb lesz a kedvem.:) Valahogy nyugalommal tölt el, hogy emlékek vannak a szoba minden szegletében. Egy minimalista stílust kedvelő szeméy lehet elborzad, ha hasonló "zsúfolt" házat lát, de nekem meg attól lesz rossz hangulatom, ha az üres házukban vagyok, nem vagyunk egyformák.

Ez a kérdés nem provokáló jellegű volt, megértem azt is, hogy egyeseknek miért tetszik a letisztultabb stílus, mindenkinek szíve joga, hogyan rendezi be lakását, csak érdekelne, hogy a gyakoris közösségben mi az átlag vélemény, ti mit gondoltok a minimalista berendezésről?



#dekoráció #minimalizmus #letisztult stílus
2020. dec. 28. 16:43
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
#30 A minimalista lakberendezés nem zárja ki azért a képeket. :) Na meg a növényeket sem, így azért sokkal "élettel telibb" az összhatás.
2021. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sem, a képeknek funkciójuk van, az nem felesleges elem :)
2021. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
61%

Örülök, hogy az utolsó két válaszoló egyetért velem a képek tekintetében.

A kérdésben példának belinkelt fotó alapján írtam a képek szükségességét, hiszen ott "modern minimalista lakás" címszó alatt egy istálló látható boxokkal, üres falakkal és egy létrával, hogy a padlástérben tárolt szénát le tudják majd hozni a lovaknak, ha hazajönnek a kimenőjükről.

:)

2021. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
95%

A minimalizmus nem azt jelenti, hogy üres a tér és nincsenek dekorációs elemek, csak azt, hogy nincs felesleges kacatokkal túlzsúfolva! Én ki nem állhatom a túlzsúfolt tereket, a rengeteg porfogó giccses kacattal. Egyértelműen a minimalizmus híve vagyok. Egyedi tereket lehet berendezni ebben a stílusban is, nem kell, hogy minden fehér legyen meg kopár.


Például ezek is minimalista stílusú hálószobák, és egyáltalán se nem üresek, se nem hiányzik belőlük a dekoráció, se nem hiányzik belőlük az ott lakók személyisége:

[link]

[link]

2021. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó, azokban a szép fekete-fehér tárolókban mi van? Oda vannak betéve pl a levetett pulcsik amik még nem koszosak? Mert az nagyon praktikus lenne. Nekem is van egy hasonló télen minden használatban lévő meleg holmit beleteszek, csak az enyém nem ilyen szép mint ez.
2021. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
95%
#35 Adtál most egy jó ötletet, köszi.:) Egyébként sok mindent lehet belepakolni, plédeknek, párnáknak is jó. Egyik ismerősöm hasonlóban tart a kutyájának plüss játékot.:D
2021. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik a minimalista stílus, a letisztultságot nem lehet hosszútávon megunni. Szépek és megnyugtatóak ezek a kacatmentes otthonok, mindennek van helye, praktikusak, minőségi anyagokat használnak, neutrális színek pihentetőek az agynak, nekem kifejezetten tetszik a mintamentes textilhasználat és az, hogy sokszor csak egy monumentális zöld növény a dekoráció.

Nagyon megkönnyíti a takarítást ez a tipusú lakberendezés.

Sztem a jövő otthonai ezek a lakások.

2021. márc. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!