Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lakásunkban 2 gyerekre jut...

Lakásunkban 2 gyerekre jut 1,5 szoba, hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Adott egy 67 nm-es, 2,5 szobás panellakás. Négyen lakunk benne, a gyerekek 4 és 6 évesek. A nagyobbik ősszel kezdi a sulit és szeretnénk külön szobába tenni őket, eddig együtt voltak.

Eddig volt külön nappalink, egy gyerekszoba (12 nm) és a mi hálónk volt a félszoba (7 nm). Most mi megyünk férjemmel a nappaliba, hogy a gyerekeknek lehessen külön szobájuk.

A dilemmám, hogy engem eléggé zavar, hogy az egyik gyerekszoba 12 nm lesz, a másik meg csak 7. Azért ez elég nagy különbség és úgy érzem, a kisebb szobát kapó gyerek később lehet, hogy nem örül majd ennek. Oké, most logikus, hogy a nagyobb megy a nagyobb szobába, neki kell íróasztal, ő a nagyobb, na de pár év múlva az a 2 év korkülönbség már nem számít, és mindig a kicsi legyen a "lyukban", csak azért, mert ő a fiatalabb? Persze cserélgetni sem lehet...

Arra gondoltam, hogy a nagyobbik gyerekszobába tennénk be nagy ruhásszekrényt, hogy akkor a kicsibe annyival is kevesebb bútor lesz és több hely marad, de ahogy nőnek, az sem lenne túl szerencsés, ha folyton egymáshoz kellene átmászkalni ruháért, hiába fiúk mindketten.

Ki hogy oldaná ezt meg? Vagy csak én gondolom túl és a gyerekeknek nem nagyon számít majd, hogy az egyiknek 12, a másiknak 7 nm a szobája?


Eredetileg az volt a terv, hogy veszünk majd egy nagyobb lakást, de a jelenlegi árak mellett ezt sajnos nem tudjuk meglépni.



2022. máj. 17. 12:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, szerintem is túlaggódod..

EGy négyéves főleg nem fogja méricskélni a nm-eket...

De később is, ha a saját ízlésének és kényelmének megfelelően lesz berendezve, akkor ahhoz fog ragaszkodni.

2022. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Ezek közül melyik verzió az? Vannak neten nagyon jó ötletek elválasztáshoz, csak kéne tudni az elrendezést!

2022. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is hasonlóan volt, de szerencsére a nagyobbik szoba is hosszúkás alaprajzú.

Ezért mi az elejéből kb. egy másfél-két métert leválasztottunk. Férjem betett egy gipszkarton falat ajtóval. Az első kis leválasztott részen nem volt ajtó. Ide két oldalra 1-2 beépített szekrényt csináltattunk, és a két gyerek összes ruháját, holmiját elnyelte, így a szobában nem kellett ruhásszekrény, tároló. Valójában egy kis gardróbszoba lett.

Plafonig ért a szekrény, legfelső polcokon még a mi nyár/téli ruháink is elfértek az ellenkező szezonban...

2022. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
59%
Ma már kb. minden gyereknek van saját szobája. Na, hát aki szerint nem kell, annak jó szórakozást a kamasz évekhez, mikor a gyerek minden héten ordítva a fejéhez vágja, minek vállalt gyereket, ha még egy sz*ros fél szobát se tud neki biztosítani, mikor más szülei igen :D
2022. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk a gyereké lett végül a kb. 20 nm nappali (közösen, de külön galériaágyas "várakkal"). Előbb mi is úgy voltunk, hogy mi vonulunk ki, de aztán fél év múlva cseréltünk. Úgyis ők a zajosak, hozzájuk jönnek többször nagy helyigényű ugribugri barátok. Míg ha hozzánk, mindig az étkezős konyhában trécselünk egy kávét szorongatva. És így magunkra tudjuk zárni az ajtót, nem csak "akkor", de home office alatt is, vagy ha csak nem akarom annyira hangosan hallani, amikor online játszanak a haverokkal nyerítve (ráadásul sokszor együtt). Van egyébként egy nappali rész is a szobájukban középen, tehát tudok társulni, ha együtt akarunk mozizni a kanapén, de ez ritkább - sajnos az a gyakoribb, hogy úgyis mindenki más képernyőt akar nézni.
2022. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%
14-es mehet akkor a más szülőhöz lakni. Szerintem vmit úgyis kifogásolni fog a gyerek, ha nem ezt, akkor mást.
2022. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a szülőknek is szüksége van a privát szférára, ha a gyerekek átfutkoznak rajtatok, minden apróság miatt, az nektek lesz frusztráló. Több műszakos munka rendnél pedig még kellemetlenebb a dolog.


Én is az öcsémmel közös szobában nőtem fel, és mindent meg lehetett oldani.

2022. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 NTBS ***** válasza:
81%
Ne aggódj emiatt. Néhány évig még lakhatnak együtt.
2022. máj. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem már itt az ideje két külön lakást venni a gyerekeknek...
2022. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
32%
Mi lenne ha a nappalit valasztanátok ketté, a kisszobaban lenne a háló, a nagyobbik kis szobában meg egy nappali szerűség?
2022. máj. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!