Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lakásunkban 2 gyerekre jut...

Lakásunkban 2 gyerekre jut 1,5 szoba, hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Adott egy 67 nm-es, 2,5 szobás panellakás. Négyen lakunk benne, a gyerekek 4 és 6 évesek. A nagyobbik ősszel kezdi a sulit és szeretnénk külön szobába tenni őket, eddig együtt voltak.

Eddig volt külön nappalink, egy gyerekszoba (12 nm) és a mi hálónk volt a félszoba (7 nm). Most mi megyünk férjemmel a nappaliba, hogy a gyerekeknek lehessen külön szobájuk.

A dilemmám, hogy engem eléggé zavar, hogy az egyik gyerekszoba 12 nm lesz, a másik meg csak 7. Azért ez elég nagy különbség és úgy érzem, a kisebb szobát kapó gyerek később lehet, hogy nem örül majd ennek. Oké, most logikus, hogy a nagyobb megy a nagyobb szobába, neki kell íróasztal, ő a nagyobb, na de pár év múlva az a 2 év korkülönbség már nem számít, és mindig a kicsi legyen a "lyukban", csak azért, mert ő a fiatalabb? Persze cserélgetni sem lehet...

Arra gondoltam, hogy a nagyobbik gyerekszobába tennénk be nagy ruhásszekrényt, hogy akkor a kicsibe annyival is kevesebb bútor lesz és több hely marad, de ahogy nőnek, az sem lenne túl szerencsés, ha folyton egymáshoz kellene átmászkalni ruháért, hiába fiúk mindketten.

Ki hogy oldaná ezt meg? Vagy csak én gondolom túl és a gyerekeknek nem nagyon számít majd, hogy az egyiknek 12, a másiknak 7 nm a szobája?


Eredetileg az volt a terv, hogy veszünk majd egy nagyobb lakást, de a jelenlegi árak mellett ezt sajnos nem tudjuk meglépni.



2022. máj. 17. 12:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen korban 4 és 6 évesen még nem kell a külön szoba. Kamaszkortól érdemes már. Mi a húgommal 10 és 12 évesek voltunk, amikor külön szobába költöztünk. Előtte még jó is volt gyerek fejjel a közös szoba, pl. elalvás előtt beszélgetni amikor már mindenki a saját ágyában feküdt és hasonlók. De kamaszon már kell a külön szoba azt aláírom. Ráértek ezzel foglalkozni mondjuk 5-6 év múlva ti is.
2022. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
39%

"Most mi megyünk férjemmel a nappaliba"


Vagyis ezt bírtad kitalálni a sok eszeddel, hogy ha bármiért is kijön bármelyik gyerek a szobájából -inni, wc-re, stb..- akkor ott találnak, ahogyan éppen dugványoz a párod.

2022. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
97%
Alapból nem normális, ha kicsi korban külön szobában vannak. Tudom, hogy ma csomó ember azt hiszi, hogy minél nagyobb annál jobb, de gyereknek szocializálódni kell hasonló korú gyerekkel. Gyerekkorban nem a négyzetméter érdekli, hanem a társaság, új ingerek. Mi mindössze egy 44 m2-es lakásban nőttünk fel, eleinte a 7m-es szoba volt a miénk közösen tesómmal, ahogy nőttünk fel, csaréltünk szüleinkkel és a mi volt szobánk lett a hálójuk, mi meg mentünk a nappaliba. Soha nem éreztem kicsinek, mert szerető családban nőttem fel.
2022. máj. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
93%
Lehet venni emeletes ágyat is. Érdekes, mi is 44m2-en vagyunk mint 23-as két gyerekkel, ha nagyobbak lesznek, megyünk lehetőség szerint kertesbe. Gyerek tényleg nem úgy néz rá mint ingatlan, hanem mint gyerekkor. Mi sem néztünk csúnyán a szüleinkre csak azért, mert a szomszéd gyereknek kétszer akkora szobája volt.
2022. máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!