Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tehetném kevésbé...

Hogyan tehetném kevésbé zsúfolttá a szobámat?

Figyelt kérdés

A legnagyobb gondom az,hogy tele vagyok csecse-becsével,dísztárggyal.Kidobni természetesen nem akarom őket,de akkor mit csináljak?Ráadásul a falam élénk sárga,ez is rátesz egy lapáttal.A polcaimon hegyekben állnak a mesekönyvem,amikre már nincs szükségem,de nincs szívem elrakni mindent,mindenhez kedves emlék fűz.Ti hogy oldanátok meg?


18/L


2011. jan. 16. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Dobozold be azokat, amiket már nem használsz, és tedd fel a padlásra. Nem hiszem, hogy mesekönyveket olvasnál, vagy babákkal játszanál ennyi idősen. Később a gyereked örülni fog ezeknek a tárgyaknak.
2011. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű a helyzet: döntened kell, hogy mi a fontosabb: kinn álljanak az emlékeid a polcon, vagy hogy ne legyen zsúfolt a szobád.

Én is sokáig így voltam, hogy minden kinn volt, mert ilyen-olyan emlék. Aztán felhúztam magam, mert ugye elég macerás takarítani, és mindent elpakoltam. Ettől még azok a tárgyak megmaradnak, csak nincsenek így szem előtt.

Mellesleg miután megcsináltam, 3-4 év múlva előpakoltam őket - a felére már nem is emlékeztem, miért is raktam el.

Gondolj arra, hogy a dobozolás segít az állagmegóvásban és hajrá! :)

2011. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na,én is beindultam,és 4 cipősdobozt telepakoltam a kacatjaimmal:).Persze lenne még mit elpakolni,de már ez is nagy változás szerintem, sokkal tágasabb lett a szoba.Ráadásul az is probléma volt, hogy a piperedolgaimal is mindig szana szét hagytam,ezért egy régi kisasztalt kineveztem fésülködőasztalnak ahová bepakoltam a dolgaimat parfümömet, ma délután pedig veszünk egy szép nagy tükröt és fölé rakjuk.Így nem csak szebb lesz, de még a teret is bővíti:)

A következő lépés a szoba átrendezése lesz, de az szerintem már csak nyáron,mert akkor legalább kifesteni is kilehet,meg több időm is lesz.

Ebben tudnátok nekem segíteni?Az átrendezésben.Megpróbálom lerajzolni a mostani szobámat,ti meg mondhatnátok véleményt:)

2011. jan. 16. 11:59
 4/10 anonim ***** válasza:

na igen,én ezért utálom a dísztárgyakat. nem csak azzal lehet otthonossá tenni a lakást :D

mostanában én is mindent dobozolok, meg szanálok.


a szobádat milyen színűre szeretnéd festeni?

2011. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most élénk narancssárga, ugyanilyen színű függönnyel, szóval elég feltűnő és harsány.Mindent ehhez a színhez igazítottam, a kanapét, a virágcserepet, mindent.Nem akartam hogy minden narancssárga legyen, az sok lett volna, elég a fal meg a függöny, így minden barna lett, mivel szépen mutat a sárgával.Én vajszínűre gondoltam,krémszínre,mivel az a bútorokhoz, mindenhez passzol színben.Annyi a baj, hogy két éve lett kifestve,és anyáék még nem tudnak az akciómról, nem tudom mit szólnának hozzá:).Azért csak nm két forint a festék meg függöny meg miegymás...ráadásul nyáron akarjuk lefesteni az ajtókat-ablakokat is.A munkadíjjal nem lenne gond,könnyen tanulok,megoldjuk családon belül:)Mit szólsz hozzá?:)

Arra gondoltam még,hogy mivel z ajtóm üveges,eléggé zavar hogy be lehet látni,azért szeretnék rátenni bambuszból ilyen redőnyfélét.Nem tudod hol lehet ilyet beszerezni és mennyiért?

Köszi!:)

2011. jan. 16. 12:16
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerinted mivel lehet otthonossá tenni lakást dísztárgyak helyett?:D
2011. jan. 16. 12:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok, aki már megvált a dísztárgyaitól. Nálam a következők maradtak kinn: egyrészt könyvespolcok, ezek már eleve otthonossá teszik szerintem a szobát, másrészről virágok. Ezek közül az igénytelenebbeket választottam, vízipálma, zamioculcas, nyíllevél, szerencsebambusz...

nagyjából ennyi elég is szerintem, mert amúgy is az ember belakja a lakást, például nekem a tükörnél ki vannak rakva a piperéim, a párom képtelen elpakolni a ruháit, ezért kinn vannak egy szobainason, az íróasztalon ott vannak a napi rendszerességgel használt holmijaink, a zongora körül szét vannak a kottáim... szóval abszolút otthonos, annak ellenére, hogy nincsenek kinn haszontalan csecsebecsék :)

Aztán sokat számít még, ha mondjuk a szőnyeg, függöny, ágytakaró vidám színes, célszerű egy rakás színes díszpárnát is tartani, ez hasznos is mondjuk filmnézéskor és szintén vidám :)

2011. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nem rossz ötlet, nekem a nappalim narancs, meg a kanapé huzata.

a krémszín tényleg jó a barnához, bár én az élénk színeket preferálom, szóval egy limezöldet vagy banánzöldet somán el tudok képzelni egy ilyen összeállítású szobába.


othonosság: a növények nagyon sok életet visznek a lakásba, ugyanígy egy jó festmény is fel tudja dobni az üres falat. én a tájképeket szeretem, van is kettő, amit örököltem a nagyszüleimtől. az egyik a vihar előtti Balatont ábrázolja, a másik egy nyírfák közt folyó kis erdei patakot. egyik sem giccses tömegcucc, egy közepesen ismert festő képei realista stílusban.


nos, visszatérve a szobára.

az olyan dolgokat, amiket feleslegesnek tartasz, de szívesen eltennéd a későbbi gyerekeidnek, vagy csak képtelen vagy megszabadulni tőlük, azokat tedd be nagy dobozokba (ikeában is lehet kapni, vagy gyógyszertárban kérj nagy tena-s dobozokat, jó nagyok, és erősek)

szóval ezekbe beleteszed a cuccokat, felviszed a padlásra, vagy ahol van tárolási lehetőség.


segíthetek még valamiben? :D

2011. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jah, a bambuszroló.

nos, én spec a jyskben vettem, de a legtöbb lakberendezési és barkács áruházban hozzá lehet jutni.


a legfontosabb: a lehető legnagyobb rendet tartsd mindig, ne legyen szerte szét 500 féle kacat, hetente válogasd át az íróasztalodon, dohányzóasztalon, polcokon lévő csak úgy odatett-ottfelejtett dolgokat, ami kell, azt tedd a helyére, ami szemét, az mehet a kukába.

2011. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos választ,jó volt olvasni:)

Végül beszereztünk egy szép tükröt,ami nagyon jól mutat,mert tágítja a teret, de mostmár kétszer úgy kell vigyázni a rendre,mert így a kupi megduplázódik:)

A dísztárgyakra visszatérve, szerintem gyertyatartóban rekorder vagyok:)van vagy 20 az biztos.:)

Tényleg ideje volt már a szelektálásnak, mert már nagyon zsúfolt volt minden, most meg szétnézek és rend van, megnyugtató, az újdonság varázsa:)

Nem tudom, hogy emlékszel-e rá, de a bambuszrolóról tudsz árat mondani?

2011. jan. 17. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!