Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan rendezzem be a lakást?...

Hogyan rendezzem be a lakást? (KÉP)

Figyelt kérdés

A párommal lassan elkészül a kis házikónk, ez egy kis ideiglenes. A mai világban elég nehéz egy nagy családi házra gyűjteni.


Eléggé kicsi, ahogy a képen is látni.

A szoba 5 méter hosszú, a konyha 4 m és a fürdő szoba 2 méter. Ez mind 3 méter széles-


A válaszfalak még egyenlőre nincsenek fel húzva, ezért az ajtók még bárhová kerülhetnek.



A kérdéseim:


Hová tegyük a beltéri ajtókat?


A szobát nem szeretném tele zsúfolni, és szeretnék egy olyan szekrényt ami áthidalós és az ágy lehetne alatta.

Ha jól gondolom akkor talán az ablakkal szemben lenne mind ez. Na meg az ággyal szemben az ablak oldalában lehetne egy tv szekrény-polc és talán ennyi elég is.



Jöjjön a konyha, mivel spájzom nincs, így egy nagy szekrényt szeretnék, ahová lehet pakolni, és szeretném ha lenne ilyen kis bárpult.

A konyhába jó lenne még valahol ha lenne egy asztal és 4 szék na meg a bejárati ajtó mellé szeretnék egy előszoba falat.


Na és a legnehezebb szerintem a fürdő szoba!


kell bele wc, kézmosó, mosógép ( felültöltőst szeretnék helytakarékosság céljából) szennyes tartó na és asszimetrikus kádat szeretnék.



Nos: mi a véleményetek??

Egyenlőre ezek az én nézeteim, de nagyon szeretném a többi hölgy társaim tanácsát is meghallgatni.



[link]


2014. febr. 5. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mivel fűtötök? Ha cirkóval, akkor azt hova tervezitek?

Vizes kiállásokat hova csinálják majd?

2014. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

kazán lesz majd, annak külön épül helyiség, ami itt nem szerepel. Pluszban lesz egy kémény hely is, az a szoba és a konyha között lesz fentről egy fél méterre.


A víz az még egyenlőre kérdés.

2014. febr. 5. 14:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Mekkora a lakás belmagassága?
2014. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
azt hiszem 4 méter
2014. febr. 5. 15:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy kényelmes fekvőgalériát tudsz csináltatni. Ha mindezt fehérre lefestett fából csinálod, akkor térnövelést is el tudsz érni optikailag és megoldódik az alvóhely, így lent egy teljes nappali teret fogsz kapni, és nem lesz benne sötét.
2014. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A szobába ha a leghalványabb tejeskávészint választod, fehér plafonnal optikailag szinte megfogod duplázni a teredet.


Ha elöltöltős mosó-szárítógépet veszel és azt beépíted a konyhába, nem csak helyet spórolsz, hanem a teregetni való ruháktól is megszabadulsz és ízlésesen könnyebben be fogod tudni rendezni a fürdőszobát is.

2014. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is a mosógépen révedeztem el: ahogy előttem írják 1. mosó-szárítógép a konyhában, 2. pultba épített mosdó a fürdőszobában, a pult alatt elférhet a mosógép (akár szárítós is) - még nem számoltam utána a méreteknek.

Sajna az ablakotok elég rossz helyen van a bejárati ajtó mellett. Ha nem ott lenne, vagy akár így is: én felhúznék egy 1,20 széles pengefalat a fürdőszoba falára merőlegesen, így optikailag elválasztaná a konyhát a bejárattól, erre a falra kerülhetne az előszobafal is. Akár úgy, hogy a fal felső részét üvegtéglából csinálnám, hogy fényt eresszen át a konyha felé.

2014. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A konyhát fordított L alakura(tehát a szobai falat, és a bejárattal szembe falat használnám ki a helyedben) csinálnám, és egy konyhaszigettel váltanám ki az étkezőasztal funkcióját.Oldalanként 2-2 magasított székkel. Igy közvetlenül a bejárati ajtótól balra egy előszoba falat tudsz feltenni, akár fekete vasból. Ami nagyon tud mutatni egy jó falszínválasztás mellett.Ha így oldod meg akkor a szagelszívót is könnyen feltudod tenni, és a vízelvezetés is meg van oldva, mert a szembe falra mosogatógép, mosógép, és a mosogató. Természetesen a gépek rejtve lennének.
2014. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
fekete kovácsolt vasból.
2014. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na akkor: a bejárati ajtó és az összes ajtó üvegajtó legyen - az a 3 miniablak nem sok fényt adhat... vagy ha tehetitek, üssetek még rá 1-2 ablakot.

Ha megoldható, akkor egy tetves nagy üveg tolóajtót tennék a konyha-nappali közé (szagok esetén elhúzható, de amúgy fényáteresztő zárva-nyitva).


A mosógépen nekem is leszakadt az agyam, szekrénybe beépíteni a konyhába szépen, szárítót a tetejére azt csókolom. Felültöltős? Lehet még kapni egyáltalán??? :D Nehogy olyat vegyél.


Bár én nem értem hogy miért így osztottátok fel a szobákat? A helyetekben csinálnék egy nagy amerikai konyhás nappalit, esetleg egy kis kiálló falrésszel ami előszobaféleség, egy mini hálót és fürdőt. Ti gyakorlatilag csináltatok magatoknak 3 normál méretű, de totál élhetetlen szobát...

2014. febr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!