Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Klímával fűtés? Tapasztalatoka...

Gábor117 kérdése:

Klímával fűtés? Tapasztalatokat kérnék.

Figyelt kérdés

2019. szept. 15. 19:09
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Aki klímát használ az napi hány órát Használja.
2020. aug. 11. 19:00
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Fűtésre? Átmeneti időben elég ha esténként megy pár órát, de mikor már hidegek vannak, akkor 20 órát nyugodtan mehet. Ezek a gépek azt szeretik, ha folyamatosan mennek.

A kompresszornak is az a jó, ha üzemi hőfokon üzemel. A benne lévő olajnak is az a jó, ha üzem meleg. Nem mellesleg nem szereti egy dugattyús gép sem a hidegindítást, az autók sem.

Igaz a téliesített klímákban általában van karterfűtés, ami ezeket a dolgokat melegíti elő, de az felesleges energia pazarlás, mert működés közben erre nincs szükség, csak hidegindításnál. Szóval ezért sem célszerű annyira ki be kapcsolni.

Télen láttam olyant, aki pont leolvasztás előtt kapcsolta le a klímàt.

Ez kis ideig nem okoz gondot, de most képzeld el, a gépben van 10kg jég, ami csak növekszik, feszíti az alkatrészeket, lamellákat stb... Persze erre is gondoltak a gyártók, de szerintem akkor sem tesz jót neki. A hőszivattyúk meg alapból 0-24-ben mennek, az elv ugyan az mint a klíma, csak az egy külső közeget melegít, mondjuk a vizet ami radiátorokban kering. Ott alapból nem kapcsolod ki be.

Annyi hogy ha könnyűszerkezetes házad van, akkor felesleges a klímát nyomatni, mivel ott hamar felfűti a helyet, illetve ott nincs fal ami tartaná a meleget.

Ha tégla építésű, akkor pedig ha nincs senki otthon, célszerű levenni mondjuk 19 fokra, és feltenni ha haza jössz 22-re. A lényeg hogy 3-4 fok különbség legyen max, ha lejjebb veszed, teljesen kihűl a fal és kellemetlen lesz a ház órákon át. Plusz a fogyasztás is sokáig magas lesz.

Annyit kell tudni, hogy a klíma szinten tartáshoz elvan 300 wattból, de mikor bekapcsolod akkor maximumra ugrik ami 1400 watt és ott is marad, amíg el nem éri a hőfokot. Szóval lehet számolgatni melyik éri meg :)

2020. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 Meton ***** válasza:
0%
A teljesítményt szorozd be 10-zel, az már közelebb van a valós értékhez. Nálam 12-14kW a max teljesítmény, de ha 3kW-on ketyeg, akkor már nagyon gazdaságos. Gondolkodj már, egy hajszárító is többet fogyaszt 300 W-nál. De a 3kW is csak akkor működik, ha kicsi a külső és a belső hőmérséklet közt a különbség. -10 fokon biztos lehetsz, hogy maximális teljesítménnyel pörög. Olyankor érdemes inkább hőpatronnal melegíteni a vizet. Vagy más elektromos fűtést kell használni.
2020. aug. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Meton, te mi a francról beszélsz?

Klímáról van szó, egy 3.5kw klíma maximális áramfogyasztása 1.4kwh. Nem több, de leszabályoz az enyém is 300 wattra ha megvan a hőfok, mert szinten tartás más mint felfűteni vagy lehűteni.

A kinti és a benti közti különbséget meg totálisan nem érdekli a klíma.

A kinti hőmérséklet számít, -15 fokon általában a 75%-át adja le a teljesítményének. Ezért kell -15 fokra méretezni a rendszereket, magyarán ha egy szoba hőigénye 4kw akkor inkább egy 5.5kw-os klíma kell, így biztos befűti akár milyen hideg van. Illetve gazdaságos picit túlméretezni is.


Hajszárító hogy jött ide? Mi a franc köze van a klímának? Kettő teljesen máshogy állítja elő a hőt.

A hajszàrítóba egy elektromos fűtőszál van, aminek a hatásfoka 99%.

Egy klíma hatásfoka pedig a 300% és 500% között van. Ezért számít megújuló fűtésnek, és lehet hozzá H tarifàt kérni, mert egyébként egy hőszivattyú.


Rengeteg hülyeséget írkálsz be ide állandóan, és rohadt unalmas. Egyszerűen ha nem értesz valaminez, akkor ne szólj hozzá, okoskodni nem kell, mert félre viszed itt az embereket.

Amúgy neked hőszivattyúd van és ahogy nézem levegő-víz rendszerű.

Azokban is van a panasonic-nak olyan rendszere, ami -20 fokon is leadja a teljesítményének a 80 százalékàt, így nem kell semmi kisegítő rendszer.

2020. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 Meton ***** válasza:
76%

Klíma vagy hőszivattyú szerintem csak elnevezés kérdése, de ugyanúgy működik. A teljesítmények viszont nem tudom, hogy jönnek ki nálad. Az oké, hogy nyereséges. Ez azt jelenti, hogy ideális esetben 5-ször kevesebb áram kell a teljesítmény fenntartásához. Mondjuk ha kint 10 fok van, akkor ez a teljesítmény többnyire összejön. Ez egy 5kW-os klímánál mondjuk 1kW.

Persze én csak saccolni tudok. Azt valamennyire azért látom, mennyi a havi fogyasztás, de abból nehéz megállapítani, hogy mennyi a hőn tartás. Max átlagot tudok, azt pedig nevezhetjük hőn tartásnak, hiszen egész hónapban állandó a hőmérséklet. Így kijön mondjuk 2-szeres, jobb esetben háromszoros nyereség. Ez azt jelenti, hogy a 12kW-os hőszivattyú átlagosan 4-6 kW-tal dolgozik. Persze nyilván nem novemberben, amikor még valóban alig van teljesítmény felvétel, hanem inkább decembertől februárig.

Persze a hőszigetelés rengeteget számít, részben ezért vannak nálam ilyen magas teljesítmény értékek. De 300W hőn tartás soha nem lesz egy 5kW-os klímánál sem. Az legfeljebb csak készenléti áram, bár annak meg sok. Szóval sehogy nem értem, hogy sikerült ilyen kis teljesítményt kimérned, vagy kiszámolnod.

Amúgy nekem Beretta hőszivattyúm van, ami nem éppen Panasonic, de a teljesítményével így is elégedett vagyok.

2020. aug. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
68%

A 300 wattos fogyasztás nyílván nagyon ritka, általában ha többen tartózkodnak egy kisebb szobában. Mondjuk egy 12nm szoba nem túl nagy, ahhoz bőven elég enyhébb napokon az 1kw hőenergia, ami a klíma esetében 300-400 wattra jön ki. Szóval de lehetséges, de persze nem január közepén, mikor -15 fok van kint. Hisz házak esetében minél nagyobb a hőmérséklet különbség, annál jobban kihűl.


A hőszivattyú és a klíma esetében azért nem szeretek egyenlőséget tenni, mert a klímák jobban fejlődnek mint a hőszivattyúk.

Az új klímák pár éve már R32-es gázzal üzemelnek, a hőszivattyúk nagyja még mindig a régi R410-el. A klímák hatékonysága így jobb, Midea Mission 2-nek a SCOP értéke - azaz mínusz 7 fokon 4.6.!!! Magyarul 1kw elektromos energiából 4.6kw hőenergiát állít elő bőven fagypont alatt!!!

A hőszivattyúk ilyen értékkel nem rendelkeznek plusz 2 fokon sem!

Persze ott is vannak nyílván már ilyen értékkel rendelkező hőszivattyúk, de azok még túl drágák.

Illetve a hőszivattyúnak minimálisan van vesztesége, ami maga a víz amit fűt, amit aztán keringet.

Klíma esetében nincs közbenső folyadék, hanem közvetlenül levegőt melegíti. De viszont nyílván a hőszivattyú sokkal jobb abból a szempontból, hogy semmi hangja sincs a lakásban, hisz radiátor fűt. Továbbá képes a melegvizet is előállítani, míg klíma esetében ott a villanybojler van csak, ami ugye nem a legjobb. Szóval végülis áramfogyasztás tekintetében a klíma előnye kisebb... de persze olcsóbb kiépíteni, és kicsit hatékonyabb...

Illetve a klíma előnye hogy nyáron hűteni is tud, a hőszivattyú is képes erre, de akkor meg fan coil radiátor kell, akkor meg már olyan mint ha klímád lenne.

Igazából itt a komfort dönt meg az ár, mérlegelni kell nagyon ki mibe fektet be. Kinek mi a jó.

2020. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

A 300Wattos fogyasztáshoz hozzá tartozik az is, hogy 1klímára van levetítve.

Hőszivattyú esetében rendszerről beszélünk, amit nehéz levetíteni szobákra.

2020. aug. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 Meton ***** válasza:

Ez megint csak kifogás. Nem lehet külön csak egy szobát fűteni. Vagy felnyomod a radiátort 24 fokra és azzal együtt megy a klíma? Így persze könnyen kijön minimális teljesítmény, de akkor hozzá kell adni a teljes lakás fűtési költségét. Hőszivattyúval is lehet egyetlen helyiséget fűteni, csak teljesen értelmetlen. Hőszivattyúnál is van olyan, hogy csak nagyon kicsi a hőkülönbség, a ventilátorok be sem indulnak. Mint mondtam, novemberben még valóban szinte elhanyagolható a fogyasztása. De decemberben, amikor már gyakran fagy is, pörgeti rendesen a villanyórát. Természetesen hőn tartásról van szó. A felfűtés amúgy 24 órás folyamat, nem fogyaszt azzal se többet, mint hőn tartással. Ja igen, ebben talán a klíma más, tehát hagyjuk a felfűtést.

Persze hőszivattyúnál a csöveknél lehet nagy veszteség, mert valahogy el kell juttatni a melegvizet a fűtési helyekre. Minden esetre érdekelne, hogy sikerült kimérni a klímával 300 wattos fogyasztást.

2020. aug. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

“ Nem lehet külön csak egy szobát fűteni. Vagy felnyomod a radiátort 24 fokra és azzal együtt megy a klíma? ”


Mivan? Te most itt keversz valamit rohadtul. Csak klímával fűtesz, akkor nincs radiátor, és lehet külön helységet fűteni klímával, hisz mindenhol elvileg van 1db.

De valóban hőszivattyúval is lehet külön helységeket fűteni, és amúgy van értelme ha van egy olyan szoba, amit nem használsz.

A klíma hamarabb felfűt mint a hőszivattyú, de teljesen más a rendszer.

A 300 wattos fogyasztás úgy jön ki igaz ritkán, hogy van egy 12nm2 szoba amibe van 1db 3.5kw klíma.

Ennek az üzemi teljesítménye 250 watt és 1200watt között van. Magyarul az inverter a két érték között variál a teljesítménnyel. De ehhez az kell, hogy déli fekvésű legyen a szoba, és ne legyen nagyon mínusz. Ja persze felfűtés után, nyílván ha nem ment egész nap és bekapcsolom, akkor nem 300 watt lesz a fogyasztás.

De mint mondtam, amint elkezd hűlni az idő, azért ez emelkedik. A vége olyan 800watt álltalában

De tud ám produkálni 1800wattos fogyasztást is, amikor van kint -15 fok és én akkor kapcsolom be. De ekkor is azért eszik ennyit, mert bekapcsol a karterfűtés, de ha meleg az olaj és a kompresszor, akkor az kikapcsol és akkor szórakozik a 250 és a 1200 watt környékén. Olyan -15 foknál már azért kéri az -1300 wattot is. De azért ez az érték éjjel van, akkor meg amúgy is csak 20 fokra van állítva így kompenzálja.

De ez 1 szoba, és van még 2 akkor ezeket add össze.

Anyámnál a lakás hőigénye -15 fokon 4kw hőenergia. Ott nincs még meg a klímás fűtés, de 5.5kw teljesítményű lesz majd összesen.

Amúgy nyílván tekeri a villanyórát, de ahol most lakok ott gázfűtés van, szerinted a 24kw gázkazán nem pörgeti a gázórát? Dehogy nem ;D Öröm nézni ahogy pörög, főleg hogy a gáz minősége igen ingadozó, azzal is jól átverik az embert.

Helyedben örülnék, hogy hőszivattyús fűtéses van, mert egy jó dolog, nem tud vele a szolgáltató átverni, biztonságos és modern. Fa tüzelésnél meg olcsóbb.

Bátyámék fával fűtenek, évi 350.000Ft a fűtési költség de van hogy 400.000Ft.

Szomszédnál klímás fűtés van H tarifàval, fele ennyi az éves fűtési költség, éjjel nappal meleg van, nincs macera se fizikai munka.

2020. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Meton ***** válasza:

Mindig nem írtad le, honnan veszed ezeket a teljesítményadatokat. Meg most már jössz itt azzal is, hogy nem mindegy, mikor fűtesz. Nyilván nem hiszen ha nincs 10 foknál hidegebb, akkor az ablakon beszűrődő napsugarak napsugarak a délelőtti órákban simán kifűtik a lakást, ami alatt 26 fokot érts. Ilyenkor a hőszivattyút, keringetést kikapcsolom, ne pörögjön feleslegesen. de nézd meg éjjel, amikor valóban kell a hőn tartás.

A hőszivattyúnál én csak az egész lakásra eső fogyasztást látom. De ha te egy szobát fűtesz klímával, akkor a kérdés, hogy a többit mivel fűtöd? Mert ugye a meleg csak bejön a nyitott ajtón, szóval ott a klíma csak rásegít. Ha pedig több klíma van, add össze. A kérdés, hogy mit tudsz mérni, mert még mindig nem derült ki, miféle teljesítményről beszélünk.

2020. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!