Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Klímával fűtés? Tapasztalatoka...

Gábor117 kérdése:

Klímával fűtés? Tapasztalatokat kérnék.

Figyelt kérdés

2019. szept. 15. 19:09
1 2 3 4
 31/37 Meton ***** válasza:
Még egy tévedést kijavítanék. Ha leöntöd meleg vízzel, hogy leolvadjon, azzal gyakorlatilag értelmetlenül pocsékoltad az energiát. Ugyanis a víz felmelegítéséhez eléggé sok energia kell. Ezt a hőszivattyú fél perc alatt megoldja, egészen minimális energiával. Lényegében csak üzemmódot vált, fűtésről hűtésre áll. Minél hidegebb van, ez annál hatékonyabb lesz. Ráadásul automatikusan érzékeli a jegesedést, tehát nincs az, hogy nem veszed észre és lefagyva megy, gyenge hatékonysággal. És főleg egy pillanatra sincs vele gondod.
2020. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, itt elmondja miért.

Az oldalán szeret a jég megtelepedni, mindegyik hajlamos rá. Leolvasztani nem tudja, mert köze nincs a hőcserélőhöz, mert az a külső burkolata.

Látni télen nagyon durva klímákat és hőszivattyúkat, mikor a kültéri házáról lóg a sok jég amivel nem tud mit kezdeni.


Ha kikapcsol a fűtés, nekem reggelre nem szokott hideg lenni. Egyébként azért kell kikapcsolni, hogy ne legyen hangja... Nyílván a nappaliban és más helységekben csak pár órára áll le.

Egyébként a kieső hőt pótolni kell, de éjjel amúgy sem 24 fokban alszok, mert meghalok a takaró alatt, leveszem 21 fokra és akkor jó, de ilyenkor magától is le szokott állni, azt bekapcsol ha 21-re csökken. De ez csak reggel. Annyit nem hűl a lakás. Többi helységben meg az éjszakai üzemmód is kikapcsolja magától, van egy gyári beállított idő mire offolja magát. Ez pont éjjelre esik, 7-kor meg bekapcsol. De ez nem több 3 órás le állásnál! Nem nagyon kell mit pótolni, ha egy ház ennyi idő alatt olyan sokat hűl, hogy megfagyol benne, ott valami baj van a ház szigetelésével.


“ 2.79 kW, a COP 4.3. Ez a legjobb egyébként, de fűtésre télen kevés lenne.

Ha a kültéri hőmérséklet 2 fok és 40-45 fokos víz kell, akkor 2.78 kW a teljesítmény felvétel, ami 2.70-es COP.”


Ne haragudj, de ezt nem értem, nem jön ki a matek.

Amúgy a klímánál nem számít hány fokot akarok, azzal nem romlik a hatásfoka, a hőszivattyú itt vérzik el.


Itt a klíma COP értéke: mínusz 7 fokon 4.6. De minimum 4!

Viszont a teljesítménye csökken, bár nekem az is bőven elég.

Mint mondtam, egy klímának jobb a hatásfoka, tegnap nézegettem a hőszivattyúkat, hát a 90%-uk még mindig R410-et használja, ellenben 2015-től minden klíma R32-vel üzemel ma már. Szóval nem kell csodálkozni, vagy is kell, mert én se értem miért nem fejlődik jobban.

Viszont a Panasonic gépei tetszenek a hőszivattyúkban, fűtőpatron nélkül is leadja a teljesítményének a 100%-át -15 fokban is! Az azért szép teljesítmény, de a COP-ja sokkal rosszabb mint egy klímának.


Majd 10 év múlva lehet lesz hőszivattyúm, addigra fejlődik annyit, hogy megközelítse a klímákat.

2020. szept. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Bár lehet ahhoz van köze, hogy egy klíma csak bekapcsoláskor fúj 50 fokos meleget, utánna mikor elérte a hőfokot vagy közelít hozzá, már nem önt olyan forró levegőt, ha oda rakom a kezem, olyan 35 fokosra gondolok.

Most egy hőszivattyú 35 fokos előremenő vízzel nem tud mit kezdeni, vagy is tud, csak fűteni nem lehet vele.

Szóval talán ezért jobb a klíma hatásfoka, alacsony hőfokkal is tud fűteni.

2020. szept. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Meton ***** válasza:

A matek részt visszanéztem, tényleg valami nem stimmel. De egy táblázatból néztem ki, talán más tényezők is bejátszanak.

Nem tudom, mi tud jegesedni egy klímánál. A jéghez a hideg mellett víz is kell. Nálam a burkolaton soha nincs jég, oda valahonnan víznek kell kerülnie. De a hatásfok szempontjából semmi jelentősége. A fontos, hogy a levegő áramlása akadálytalan legyen. A ventilátorokon nem képződik jég, csak a lamellákon. Ha a hőszivattyú érzékeli, hogy csökken a hatásfok, akkor leolvasztásra kapcsol. Kicsit zajos és látványos is, ahogy szinte másodpercek alatt leolvad az összes jég. Vagy 5 liter víz simán lefolyik ilyenkor, ami ráadásul ha nem is forró, de azért eléggé meleg. Ilyenkor a lamellák is szinte forróak.

A fűtéshez 35 fok bőven elég, sőt ha nincs nagyon hideg, le tudok menni 30 fokra is. Ha nem kellene 26 fok lakáshőmérséklet, akkor 30 alá simán le tudnék menni. Sőt ha a konyhában lenne hőszigetelt ablak, talán már az is elég lenne. De a konyhában az ablak felett egy szellőző is van, amit nem lehet elzárni és ki-be jár a szél. Ha kint nagyon röpködnek a mínuszok, akkor nyomom fel 45-50 fokra és azzal éppen hogy tudja a 26 fok belső hőmérsékletet tartani. De 21 fok nálam csak akkor szokott lenni, ha egész éjjel kikapcsolom a fűtést.

Azt, hogy mennyire hűl le a lakás, attól is függ, mennyi mozgás van a lakásban. Mint a tea, ha kevered, hamarabb kihűl. A falaknál, padlónál jóval hidegebb a levegő, ha ezt megkevered, akkor sokkal gyorsabban kihűl a szoba. Mondjuk ez magyarázat lehet arra, hogy a klíma egy kicsit még tartja a meleget, ha kikapcsolod. Mert megáll a levegő.

A hőszivattyú simán megy mínusz 20 fok alatt is, talán mínusz 40-nél is, mint ahogy a klímák is. Persze lehet, hogy több a fogyasztása, mint amit termel.De ebbe kár belemenni, nálunk nincs ilyen hideg soha

Az R410 és az R32 micsoda? Amit én tényleg hiányolok a hőszivattyúból, hogy nem szigetelik. Ennek nem tudom, mi az értelme.

2020. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Meton ***** válasza:
Bocs, a padlóba soha nem mehet 40 fokos víz, erről egy keverőszelep gondoskodik. Ha 50 fokra állítom a hőszivattyút, az csak a puffertartályig jut, ahonnan hidegebbre lekeverem. Ez úgy működik, hogy a visszatérő ághoz csak annyi meleget keverek, amivel eléri a kívánt hőmérsékletet. Így lesz állandó a vízhőfok.
2020. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Hm, neked egész jó rendszered van. Sok helyen hiába van padlófűtés, igényli az 50 fokos kimenő vizet, valahol még azzal sem lehet felfűteni a helységet, talán kicsi a nm2 vagy sok a bútor, nem tudom.

Az oldalburkolat jegesedésének pedig van jelentősége. Ahogy a videóban is hallatszik, ritka rossz időjárási együttható kell, ha sokáig párás és nulla fok közelében van a hőmérséklet, néha azért nézzünk rá.

Amúgy egy külső időjárás érzékelőt nem lehet beépíteni? Akkor nem kellene neked manuálisan állíthatni a vizhőfokot.


Az R410 és R32-es a gáztöltet típusát jelenti.

Az R32 a legújabb, egykomponensű gáz, ökológiai szempontból sokkal kevésbé károsítja a légkört, illetve kicsit jobb a hatásfoka az ilyen rendszereknek.

Illetve innen tudod, hogy új fejlesztésű a klíma vagy hőszivattyú, vagy mondjuk 6 éve a piacon van, és azon a szinten mozog.

Szóval az R32 abból a szempontból jó, hogy új fejlesztésű rendszerbe való.


A hőszivattyúnál mit értesz szigetelés alatt?

2020. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, mindenképp majd olyan klímát vegyél, ami az adott márka Nordic vagy Artic sorozata.

Panasonicnak is van, igen 500e ft darabja, nem olcsó. De a skandináv régiónak készült, kifejezetten fűtésre lett tervezve az egész gép (ez miatt rosszabb a hűtési hatásfoka de az sem vészes)

A beltérije pedig 19dBa hangszinten üzemel, magyaràn nem hallasz semmit a gép működéséből.

Azt hiszem 10 év garanciát adnak rá.

De van egy másik, egy Gree belsővel rendelkező de modosított gép, ez is a skandináv régiónak készült de forgalmazzák itthon is.

C&H CH-S12FTXLA-NG ARCTIC a klíma neve.

5.1-es SCOP-ja van, 600 watt hőteljesítményre is le tud szabályozni (az olyan 120 wattos áramfogyasztást jelent) ez pedig átmeneti időben nagyon jó. Nem fog túlfűtés miatt ki be kapcsolgatni, ami hőérzet miatt nagyon fontos! Beltérije 20dBa körül van, és 230e Ft darabja. Sokkal olcsóbb. Ja és -25 fokig képes fűteni hatékonyan.

Erre 5 év garanciát kapsz és mindenre kiterjed.

Best buy termék szerintem, egy nagyon jó klímás is ajánlotta, aki nem ma kezdte a szakmát.

2020. szept. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!