Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázkonvektorosok, normális,...

Gázkonvektorosok, normális, hogy az őrláng két hét alatt elvitt 50m3 gázt?

Figyelt kérdés
Most lakok először konvektoros lakásban és nagyon meglepődtem most a diktáláskor. Fűtésszezonon kívül 6-7 m3-t diktáltam a nyáron most meg 55-öt kellet. Csak két hete beüzemelték a konvektort és az őrláng ment pluszban mindössze.
2019. nov. 2. 14:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az őrláng fizikailag nem képes ennyi gázt elégetni. Szerintem ezzel te is tisztában vagy.

Valami más okozza a megnövekedett fogyasztást.

2019. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
A kérdés, hány konvektor van a lakásban? Én egyszer lemértem és az őrláng 17 litery fogyasztott óránként, ez havi 12,64 m3 gáz, ami csak kiszállt a kéményen, anélkül, hogy melegített volna. Ha 4 konvektor van, simán összejöhet a havi 50 m3.
2019. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az őrláng is melegít, langyos a lemez, ritka ha bekapcsol.
2019. nov. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem öntötvas konvektoraim vannak, 2 hét alatt elment 29 m3 gáz. Persze nem őrlángon, 23-24 fokot tartanak bent.

Most még langyi idő van.


Amúgy lehet, valami mekkmester jól megfúrta az őrláng fúvókáját, és elég sokat elfűt ott.

2019. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azt igen elfelejtettem, hogy 3 konvektor van és az őrláng úgy vettem észre egy fokot emelt azon a hőmérsékleten ami nélküle lett volna. Semmi más változás nem történt tényleg.
2019. nov. 2. 15:43
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyszer a gázszerelő olyat mondott, hogy egy konvektor őrlángja napi 0,3 m3 gázt fogyaszt el. Eszerint két hét alatt 3 konvektor őrlángja kb. 13 m3-t. Még ha nem is minden őrláng fogyaszt ugyanannyit, az 50 m3 akkor is sok.
2019. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Lehetséges
2019. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor ez mindenképp sok akárhogy nézem, mondjuk annyi még eszembe jutott, hogy nem 2 hanem 3 hét alatt fogyott ennyi, ennyit számoltam rosszul, de így is bőven sok ahhoz képest ami a normál érték lenne.
2019. nov. 2. 16:11
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

2 heti fogyasztásnak 1 konvektornál sem sok.

Bármilyen fokozaton is ég,mindig teljes lánggal ég.

Ha csak az őrláng ég akkor is melegit,és minden nem száll el a kéményen . A konvektorban 2 láng ég,az égést megatartó,és a nagy láng meggyújtója .

A konvektorokon ott a hátulján a cimke,hogy óránként mennyi a fogyasztása .

A szerelők csak fúvókákat tisztitanak,vagy cserélnek,de 1 et sem bővitenek ki.Abból nagy robbanás lehetne .

2019. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Azért van a gázóra,hogy mérni lehessen a fogyasztást.

Minden fogyasztót zárjál le,csak ezt a javitottat ne .

Ezen is csak az őrláng égjen 1 óra hosszatt.

Nézd meg az óra állását,majd 1 óra múlva .

Aztán jöhetnek a számitások ,mennyi idő alatt mennyi fogy,ha csak ez ég .

Ilyen egyszerű ez .

2019. nov. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!