Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázkonvektorosok, normális,...

Gázkonvektorosok, normális, hogy az őrláng két hét alatt elvitt 50m3 gázt?

Figyelt kérdés
Most lakok először konvektoros lakásban és nagyon meglepődtem most a diktáláskor. Fűtésszezonon kívül 6-7 m3-t diktáltam a nyáron most meg 55-öt kellet. Csak két hete beüzemelték a konvektort és az őrláng ment pluszban mindössze.
2019. nov. 2. 14:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Lemértem precízen. Csak a 3 konvektor őrláng megy így óránként a piros mező ment 82-t, ez 1.968 majdnem 2m3 naponta ha jól értem a mérőt. Ez így durván stimmel sajnos azzal, hogy kb. 3 hetet mehetett az őrláng plusz kis főzés, fürdés. Akkor mondjuk havonta csak az őrláng elvisz 60m3-t ez mindenképp megdöbbentő nekem. Bár igaz kazános lakásban sosem néztem mennyit vitt az őrláng így nem tudom semmihez hasonlítani.
2019. nov. 2. 19:07
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem egy ősrégi konvektor egy év alatt fogyaszt kb. 600m3-at.

Mondjuk be van kapcsolva 6-7 hónapot, de az elején, végén csak őrláng megy, az is melegít valamit.

Ha sokallod a fogyasztást, nézesd meg gázossal és kérd, hogy szabályozza be.

Lehet nem megfelelő rács van a parapeten, amiatt elaludna, hát felcsavarták.

2019. nov. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

3 konvektornál igen.

Ki vannak tisztíttatva a konvektorok, nem porosak? Azzal tudsz még csökkenteni a fogyasztáson.

2019. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A többi gázfogyasztó is többet fogyaszt, ha a környezete hidegebb. Tehát ami megvolt kánikulában 7 m3-ből, az most akár 12-ből van meg, és 16-18-ból lesz meg -20 fokban januárban.
2019. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"az őrláng úgy vettem észre egy fokot emelt azon a hőmérsékleten ami nélküle lett volna"

Nem tudom mekkora helyiségeket fűtesz konvektorokkal. Én egy 7 m2-es félszobát a kemény fagyok beálltáig csak őrlánggal fűtök fel, sőt az előszobába is kiengedek az őrláng okozta melegből...

2019. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15: Nálam egy 240 légköbméteres szobában semennyit nem számít az őrláng.
2019. nov. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nálam 52m2 normál belmagasságú a lakás és teljesen össze van nyitva az összes helyiség. Van egy konvektor kis és nagyszobában és egy a konyhában. Így egy fokkal több lett a hőmérséklet mikor az őrlángozás elkezdődött de még nem csavartam fűtésre. Most azt tervezem lemérem egyenként az őrlángjuk fogyasztását és szólok a gázos bácsinak aki beüzemelte ő mit szól ehhez.
2019. nov. 4. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!