Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem pofátlanság ez?

Nem pofátlanság ez?

Figyelt kérdés
Közös képviselő vagyok. Lakik a házunkban egy albérlő egyedül, még pedig felettem. Néhány hete vettem észre, hogy napi öt-hat alkalommal folyatja a vizet, alkalmanként 20-30 percen keresztül. Nyilván nem lehet megszabni valakinek, hogy mennyit fürödjön, de én ezt akkor is pofátlanságnak érzem, tekintettel rá, hogy nincs vízdíja a lakásoknak, hanem egy elég alacsony (8000Ft/hó) közös költségbe van beépítve. Arról nem is szólva, hogy ez pazarlás egy olyan világban, amikor az ivóvíz egyre nagyobb kincs.
2020. jan. 14. 22:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10%

Ha ugyanakkorák a lakások, akkor értelemszerűen mindenki ugyanannyit fizet, az is, aki egész nap folyatja, és az is, aki figyel a környezetére, és spórol. Nem jön le? Így viszont az eredeti kérdésre a válasz: de ez így nagyon pofátlanság, mind környezetvédelmi, mind a másokra való tekintet szempontjából.


Még egyszer: nem tudod elviselni, hogy nem neked lett igazad?

2020. jan. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

Mindenki ugyanannyit fizet? Ő egyedül van, más meg akár 5 fős családdal fogyaszt. Számold ki! Amúgy sem gondolom, hogy csak úgy megnyitja a vízet, és folyatja.


Tudod mi a pofátlanság? Az, hogy mi is ilyen 4 lakásos házban laktunk, egy mérővel, négyzetméterre osztva a víz költségét, csak azt elfelejtették, hogy a két alsó lakásnak volt kb 200-200nm kertje, nyáron reggel is, este is ment a locsoló berendezés mindkettőben...

2020. jan. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
53%

"Ha ugyanakkorák a lakások, akkor értelemszerűen mindenki ugyanannyit fizet, az is, aki egész nap folyatja, és az is, aki figyel a környezetére, és spórol."


Dehogyis.

Akinek vízórája van, azt nem érinti, hogy a vízóra nélküliek mennyit használnak. Hiszen ő csak a saját fogyasztása alapján fizet.

A közös órán mért fogyasztást csak a vízóra nélküli lakások közt osztják el.


Vízóra néküliek pedig az előző évi fogyasztás alapjén fizetnek.

Tehát ha most több a fogyasztás annyival, ami a nyitóban van, jövőre annyival több vízdíj kerül a közös költségebe - a vízóra nélküli lakók közös költségébe.

De ez elosztva egy egész társasházban, 1 nm-re max. 1-2 fillér lehet havonta, egy egész lakásra talán 3 Ft/hó plusz. Meg se érzed.

Én is vízóra nélkül a többi lakó fogyasztását fizetem, úgy mondom én is. Jelentéktelen az a pazarlás, ami a kérdésben van, egyszerűen nevetséges.

2020. jan. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%
24: És mért nem szereltettetek fel vízórát?
2020. jan. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

28: Nekem sincs, így első kézből tudtam pontosan levezetni, miért nem tragédia az, ha egy szomszéd akár egész nap folyatja a vizet. Filléres pluszköltséget jelent a következő évben.

Amint úgy érezném, hogy túlságosan megterheli a pénztárcámat, hogy nem 74 hanem 75 Ft-ot kell fizetnem, azonnal felszerelném a vízórát, és máris 10 Ft körülre csökkenne, amit fizetnem kell.

Ezt a kérdezett társasház lakói is mind megtehetik, csak rajtuk múlik.

2020. jan. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
39%

Hát, én pl pont azért költöztem olyan albérletbe, ahol nincs vízóra, mert szeretem folyatni a vizet. Mármint szeretek kádban fürdeni vagy sokáig állni a zuhany alatt, ezt értve folyatás alatt.

Az csak plusz, hogy valamiért ebben a lakásban gyenge a víznyomás, így a wc-t is sokáig kell folyatni, hogy lemenjen, aminek le kell. Nyilván a kérdező szerint ez is "pazarlás".


Mondjuk én magasabb közös költséget fizetek emiatt, mint azok, akik ezt nem akarták, és szereltettek fel vízórát. Szóval megfizetem a vizet, amit használok, csak másképp. (Nyilván, ha senkinek nem lenne órája, akkor mindenki magasabbat fizetne, de attól az én részem nem lenne kevesebb, vagyis nem mással fizettetem ki a fogyasztàst.)

Ha valaki nagyon kevés vizet használ, annak nyilván megéri vízórát felrakatni, de én tuti elküldeném a halál phwszára azt, aki úgy gondolja, megmondja nekem, mennyit fürödhetek...

2020. jan. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk volt egy bolond vènasszony, aki azt hitte, hogy egèsz nap mosunk, meg zuhanyzunk. Közös zsomp volt, nem fogta fel, hogy ez eggyel felettünk lakót, plusz a 2 oldalsó szomszèdot is hallja. Amúgy tènyleg teljesen úgy tűnt, hogy egy helyről jön a hang. Zaklatásig ment a nèni, a fiával elzáratta a vizet, èjszaka felcsengetett, üvöltött, stb.


Sztori lènyege, hogy itt most mindenki mindent tud, mindenki okos valami szubjektív fèlinformáció alapján. Ha nincs egyèni vízóra, akkor senkinek semmi köze hozzá, hogy kinek mikor mièrt van szüksège vízre. Lehet most költözött, nagytakarít.

2020. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
6%

Nálunk ez 74 Ft/négyzetméter

A kettőnek mi koze egymáshoz? Egyedül pont annyi vizet használnék el egy garzonban is mint egy 4 szobás lakasban.

Ezt pont akkora hülyeségnek látom mint a tűzifat súlyra és nem térfogata venni.

Nem Magyarországon élek, és eddig mindenütt a vizet köbméterben mérték.

2020. jan. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"Nálunk ez 74 Ft/négyzetméter


A kettőnek mi koze egymáshoz? Egyedül pont annyi vizet használnék el egy garzonban is mint egy 4 szobás lakasban."


Ezt akkor próbáld meg elmagyarázni ennek a 64 százalékos féleszűnek.

2020. jan. 15. 09:20
 20/23 anonim ***** válasza:
86%
Igazából egy megoldás van: szereltessen mindenki vízórát. Így senkit nem érdekel, hogy ki mit csinál otthon a vízzel. Közös képviselőként tehetsz érte.
2020. jan. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!