Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit tegyek ha a Kuka holding...

Mit tegyek ha a Kuka holding állandóan az út közepére teszi a kiürített kukát? Eléggé balesett veszélyes, a lakosság fele is erre panaszkodik.

Figyelt kérdés

Jó ötlet emailt írni a szolgáltatónak ezzel a címmel?



Ezt írnám:


Tisztelt Illetékes!


Tisztelt Hölgyem / Úram!



Ismételten önökhöz fordulok a lakossági problémánk mielőbbi megoldása érdekében, ugyanis választ azóta sem kaptam.


Párnapja már jeleztem a problémát, de azt tapasztalom, hogy azóta sem sikerült a problémát megoldani, de még válaszolni sem méltatják az embert.....


Ezért ismételten leírom a problémát (nem csak az én problémám) hanem valamennyi lakó problémájáról van szó....



Tájékoztnám a szolgáltatót,


Hogy


A lakok legjobb tudomása szerint az út és (gép)járművek közlekedésére, illetve ahol ezt a jogszabály megengedi várakozására, parkolásra szolgál, de semmiképpen sem tekinthető az kukatárolónak. Település: xy utca: xy és ennek megfelelően az ezzel megegyező körzetben található utcákban a kiürített kukákat a hulladékrakodók rendszeresen, trehány, ill. nemtörődöm, lusta módon az úttesten hagyják, pedig egyik kukát sem onnan vették el, egyik lakó sem helyezi soha az "úttestre,, a kukáját. Nehéz elképzelni, hogy az üres tartályok visszahelyezése (oda ahová a lakók ki helyezték), nehézséget okoz(na) a kollégáik számára. Vannak azonban olyan szűk utcák, ahol az ilyen trehány módon széthagyott kukák a gépjárműforgalmat rendszeresen akadályozzák! A gépjárművel közlekedők folyamatosan kerülgetik..... De találkoztam olyannal is, hogy a munkás szó szerint begurította az árokba a kukát(k)at!!


Van arra a Tisztelt közszolgálatónak szabálya, hogy a kiürített kukát a hulladékrakodónak hova kell visszahelyezni? Ha van, nehezen tudom elképzelni, hogy az megengedné azt, hogy majd nem a közforgalmú úton hagyják a tartályokat.


Tapasztalat: Mint a Bio ürítésekor, mint pedig a szürke kukák ürítésekor állandóan találkozni ezzel a problémával.


Kedden a bio kukánk az árokba landolt, mert a kukarakodó megunta vissza helyezni arra a helyre ahová eredetileg a lakok ki helyezték!


Mivel a fentiek alapján mint lakó kötelességemnek tartom azt, hogy felhívjam és egyben tájékoztassam önt arról, hogy a fentiek alapján a Közúti veszélyeztetés tényállásának adhat helyet (Btk. 234. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, elköveti a súlyos közúti közlekedésének tényállását.


A lakok illetve a gépjárművek gondtalan haladása érdekében kéri valamennyi lakó, hogy a szolgálató emberei legyenek szívesek arra a kijelölt csomó pontra visszahelyezni a kukákat, ahová eredetileg ki lett helyezve.


Nem akarok általánosítani, hiszen nem mindegyik munkás ilyen, csak egykét munkás lusta visszahelyezni arra a helyre ahová a lakók eredetileg kihelyezték.


A fentiekre való tekintettel remélem egyettért velem azzal, hogy ,,előzzük meg a balesett" elvét.


Tisztelettel:


Pista bácsi


Xy lakos



Kelt: 2020. Január 30 napján.



Ha ezt elküldeném, mit gondoltok történne változás? Csak mert életveszélyes hogy már-már az útközepére teszik az ürített edényt ami életveszélyes....



Várom válaszotokat!



#törvény #jog #baleset #BTK #kuka #ürített edény #közlekedés nehezítése
2020. jan. 30. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Hoossszuúú!
2020. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mi hosszú ebben? Szerintem lényegretőröen körül határoltam a problémát....
2020. jan. 30. 17:52
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

pedig hosszú.

én végig se olvastam.


2-3 sorban leírod, hogy mi a fájásod és kész.


ha visszakérdeznek vagy szerintük nem az ő problémájuk, akkor részletezed.

ez így az "ajtóstól a házba" kategória.

2020. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Lényegretörőnek semmiképp nem mondanám... rohadt hosszú szerintem is.
2020. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

1., 30 napos a válaszadási határidő minden hivatalnál.

2.,

"Ismételten önökhöz fordulok a lakossági PROBLÉMÁNK mielőbbi megoldása érdekében, ugyanis választ azóta sem kaptam.

Párnapja már jeleztem a PROBLÉMÁT, de azt tapasztalom, hogy azóta sem sikerült a PROBLÉMÁT megoldani, de még válaszolni sem méltatják az embert.....

Ezért ismételten leírom a PROBLÉMÁT (nem csak az én PROBLÉMÁM) hanem valamennyi lakó PROBLÉMÁJÁRÓL van szó."


Figyelmesen olvasd át, rengeteg a PROBLÉMA!

Van ahol 1 mondatban 3x is szerepel.


Most nem elemezgetem stilisztikailag, de egy nagyon feltűnő:

"...szolgálató emberei legyenek szívesek arra a kijelölt csomó pontra visszahelyezni a kukákat, ahová eredetileg ki lett helyezve."

Nem csomó pontra, hanem csomópontra, de csomópontra sem, hanem "helyre, kapu elé,stb", mert a csomópont az olyan pont, hely, amelyben több út, vezeték, vonal találkozik, keresztezi egymást.


A szóismétlésekre meg vigyázz!

Ezt ugyan nekünk írtad, de...

"Csak mert ÉLETVESZÉLYES hogy már-már az útközepére teszik az ürített edényt ami ÉLETVESZÉLYES....

2020. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Én a következőt írnám.

Tisztelt Szolgáltató ! Tárgy: szemetes edények közúton hagyása.


Megkérem a szolgáltatót,szíveskedjen a szemetes edényeket ürítő dolgozókat figyelmeztetni ,hogy az ürítés után az edényeket ne az útra rakják,hanem az út szélére .

Nagyon veszélyeztetik a közlekedést,az edények kerülgetése !

Amennyiben ez nem változik,a rendőrségtől kérek segítséget.A szemét elszállításáról videó felvételt készítek .

Köszönöm segítségüket !


X Y ,lakhely.

2020. jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
ja én is akartam írni, hogy a "max 30 napos" válaszolási/ügyintézési idő az szokásos az ilyen helyeken.
2020. jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem teljesen ezt fogom elküldeni, hanem majd át variálom.
2020. jan. 30. 18:43
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is rettenetesen hosszan taglalod ugyanazt, sok-sok fölösleges szóismétléssel.

A 6. válaszoló sokkal tömörebben és velősen írta meg a problémádat. Egy mondatát (Nagyon veszélyeztetik a közlekedést,az edények kerülgetése !) viszont átszerkeszteném így: "Nagyon veszélyezteti ("k" törölve) a közlekedést (vessző törölve) az edények kerülgetése!"

Vagy pedig így: "Nagyon veszélyeztetik a közlekedést, ha a közlekedők kénytelenek kikerülni őket."

Remélem, nem veszed zokon, mert nem sértegetni akarlak.

2020. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Ezt én 1 mondattal elintézném:


-F@$ZÉAZÚTKÖZEPÉRETESZITEKAKUKÁTKÖTSÖGÖK?!

2020. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!