Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Családi házban, tavasszal...

Családi házban, tavasszal kisebbre kell venni a kazán vízhőfokot, hogy kevesebb legyen a gázszámla?

Figyelt kérdés

Adott egy baxi 28kw-os turbós kondenzációs kazán csak fűtésre.


Télen 65fokon működött,viszont most,hogy jött a jóidő,ha 21fokon van a termosztát,akkor 22.3 fokra fűti a lakást. Eddig azt gondoltam,hogy ez jó,mert így később kapcsol be újra,mivel sokat kell hűnie a szobának mire újra 21 fok lesz. DE!


A gázóra 1 hét alatt 55 m3-t pörgetett,ami azért fura,mert ez idő alatt csak reggel és este kapcsolt be a kazán.


Ha azt nézem,hogy télen 65 fok és 22 fok állandó termosztát beállítás mellett 250-300 m3-t evett a kazán havonta,akkor fura ha napi 2felkapcsolásért megeszi most tavasszal a 200 m3-t havonta. Vegyük bele,hogy éjjel is felkapcsolt ok... De! Télen felkapcsolt napi 20x is akár.


Összegezve: ha leveszem 55fokra az előremenő vízhőfokot,akkor spórolok?


(Átlátom,hogy így tavasszal 28fokról kezdi felfűteni a vizet,mert így h egész nap nem megy,lehül a víz,míg télen 40fokra hűlt vissza)


2020. febr. 19. 11:49
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Hát..., hogy nem kondenzál, nem hinném - a kondenzációs vizet elvezető cső egyszer elrepedt, dőlt belőle a víz, sürgősen cserélni kellett.

Másrészt a baxis szaki mondta, hogy kétféle üzemmódban működik (két sebességű a ventillátor is), s nagyobb sebességnél gazdaságosabb.

2020. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

"a padló fűtés csak komfort meleget biztosit"


Már több hasonló válaszodnál is feltettem a kérdést

"mi az a komfort meleg"???


Ha már ennyire értesz hozzá akkor egy egzakt (akár számokkal is alátámasztott) gépész választ adj légyszíves!

2020. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Én sem tudom mit akar ezzel a "komfort meleggel", ráadásul azt sem értem miért akadnak fenn a turbó kondenzációson. Kondenzációs kazán turbó ventillátorral, dupla (szívó-fújó) kéménnyel.
2020. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Én azért akadok fenn, mert a kondenzációs üzem a lényeg!

Teljesen más a két rendszer feltétele, működése.

2020. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

#24


Akkor elismétlem:

Az én kazánom kondenzációs, a kondenzált vizet egy műanyag cső a lefolyóba vezeti (elég sok vizet).

Ugyanakkor egy két sebességű turbó ventillátor nyomja a levegőt.

Akor ez most melyik?

2020. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
A szerelő állította 65fokra,amivel nem is volt gond,anyagilag sem. Hőmérséklet is nagyon jó volt,22-23fok. De így,h alig indul a kazán,közel ugyanannyit fogunk fizetni mint a hidegebb időkben,azt nem értem. Ráadásul már 1 hete 20 fokon van éjszakára a termosztát is,a 22 helyett. Nem sok,nem ezzel van a gond. Azzal van,h alig látunk különbséget a -3 és +10 kinti hő között a számlán.
2020. febr. 19. 20:37
 27/37 A kérdező kommentje:
Egyébként meg sz@rt sem értem el az 55fokkal,rendesen fáztam még,mikor leállt a kazán most este. A 65fokkal legalább azonnal éreztük a meleget.
2020. febr. 19. 20:41
 28/37 mindentudó99 ***** válasza:
Nem kicsik a radiátorok?
2020. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Nem kicsik. Elvileg a pont jó kategória. 2 szintet fűtünk.
2020. febr. 19. 21:10
 30/37 anonim ***** válasza:
Ha kondenzációs akkor is "turbós" a füstgáz elvezetés. A hangsúly a kondenzációs üzemen van.
2020. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!