Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Családi házban, tavasszal...

Családi házban, tavasszal kisebbre kell venni a kazán vízhőfokot, hogy kevesebb legyen a gázszámla?

Figyelt kérdés

Adott egy baxi 28kw-os turbós kondenzációs kazán csak fűtésre.


Télen 65fokon működött,viszont most,hogy jött a jóidő,ha 21fokon van a termosztát,akkor 22.3 fokra fűti a lakást. Eddig azt gondoltam,hogy ez jó,mert így később kapcsol be újra,mivel sokat kell hűnie a szobának mire újra 21 fok lesz. DE!


A gázóra 1 hét alatt 55 m3-t pörgetett,ami azért fura,mert ez idő alatt csak reggel és este kapcsolt be a kazán.


Ha azt nézem,hogy télen 65 fok és 22 fok állandó termosztát beállítás mellett 250-300 m3-t evett a kazán havonta,akkor fura ha napi 2felkapcsolásért megeszi most tavasszal a 200 m3-t havonta. Vegyük bele,hogy éjjel is felkapcsolt ok... De! Télen felkapcsolt napi 20x is akár.


Összegezve: ha leveszem 55fokra az előremenő vízhőfokot,akkor spórolok?


(Átlátom,hogy így tavasszal 28fokról kezdi felfűteni a vizet,mert így h egész nap nem megy,lehül a víz,míg télen 40fokra hűlt vissza)


2020. febr. 19. 11:49
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

"55fokkal,rendesen fáztam még,mikor leállt a kazán most este. A 65fokkal legalább azonnal éreztük a meleget."

Nem tudom, de ezek alapján sanszos, hogy kicsi a radiátor.

Ehhez a kazánhoz (kondenzációs) lett tervezve a rendszer vagy volt mostanában kazáncsere?

2020. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

X30


Annak idején a Baxi szaküzletben nevezték így, gondolom a kérdező is onnan vette.

2020. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Kazán csere volt,újraterveztek mindent,plusz 1 radiátor is lett betéve. Nyílván csak azt tudom nyilatkozni (lévén hogy nem vagyok gázszerelő/tervező) amit nekem is mondtak a szerelők.
2020. febr. 20. 08:02
 34/37 anonim ***** válasza:

Gondolom, ha jobban szigetelt lenne a házad, elég lenne az 55 fok a jelenlegi radiátorokkal.

Hogy miért nőtt meg a gázfogyasztásod javuló időjárás esetén, számomra értelmezhetetlen. Amit még el tudok képzelni,hogy gyakrabban szellőztettetek. Nejemre is időnként "rájön", hogy órákra elfelejti becsukni pl. az emeleten az ablakokat.


Figyeld tovább a gázfogyasztást, és ha nem csökken jelentősen, hívd ki a kazán szervizet.

2020. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Felfűt 55 fokkal is,csak nem mindegy,hogy 10 vagy 3 perc alatt. A 65fokkal legalább pillanatokon belül érezni lehetett a meleget,az 55 meg váratott magára és már nem tudom melyik a gazdaságosabb.

Logikusnak a 65fok tűnik. Szellőztetünk,sokat,főleg a napos oldali szobákban,de ilyenkor levesszük 18fokra a termosztátot,de vissza sem hül csak 20 fokra. Tehát nem 18ról kell a házat újra felmelegítenie. Télen 22-23fokban léteztünk,most elég napközben a 20.5 beállítás.

Nem tudok rájönni,mi lehet a gond.

2020. febr. 21. 08:01
 36/37 A kérdező kommentje:

Nos,csak nem hagyott nyugodni a dolog és megnéztem a gázórát működés közben. Felfűtési időben 6 mp alatt pörög 1 ezredet. Ha már elérte a kívánt vízhőfokot,akkor pedig 2mp alatt teszi meg az ezredet.


Logikusan tehát nálunk,az a legjobb ha minél magasabb a hőfok,mert míg felfűti a 65 fokig,addig kevesebbet fogyaszt és rá 5 percre le is kapcsol,mivel elérte az x fokot. De ha 55ig fűtöm a vizet,akkor tovább pörög 2 ezreddel,mivel tovább tart hogy elérje az x fokot.


Jól gondolkodom?

2020. febr. 21. 10:05
 37/37 anonim ***** válasza:
Nem..........................
2020. febr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!